Plavec se loučí dvěma stříbry | E15.cz

Plavec se loučí dvěma stříbry

Odchovanec Mostu Daniel Vaisocher se rozloučil s vrcholovou kariérou světovým úspěchem.

Most / Dokonale zakončil svoji aktivní plaveckou kariéru mostecký odchovanec Daniel Vaisocher. V sedmadvaceti letech dosáhl na dvě stříbra na Mistrovství světa Masters v plavání ve švédském Götteborgu. „Jsou to veteránské závody. Plavou tam i bývalí olympijští vítězové,“ podotýká Vaisocher.
Několikanásobný medailista republikového i akademického šampionátu chce po zisku stříbra na padesáti a sto metrech stylu prsa po letech dřiny s vrcholovým sportem skončit. „Měl jsem čtrnáct tréninků týdně. V bazénu jsem byl pět hodin denně. Teď chci zvolnit a trénovat tak pětkrát,“ vysvětluje Mostečan.

Z pražského klubu USK Praha se chce vrátit zpět do Mostu. „I když polevím v tréninku, díky současné formě se v české špičce udržím minimálně rok. Rád bych svými výsledky ještě pomohl mosteckému klubu,“ doufá plavec, který v sedmadvaceti letech patří při domácích závodech mezi nejstarší.
Stačilo málo a Vaisocher už dávno skončil. Po škole začal pracovat v Litvínově. Litvínovští plavci jej nechali trénovat v bazénu a stále kvalitních výsledků si všimli vojáci. „Dostal jsem nabídku jít na vojnu do Dukly, kde jsem začal opět hodně trénovat. Z Dukly si mě vyžádaly USK Praha,“ popisuje svou kariéru.

Vítaný je stále ale i v mosteckém aquadromu. Na mistrovství světa se připravoval právě tam. „Za mým úspěchem stojí i rodiče. Mohli mi ve dvaceti říct, ať jdu makat, že plavání stojí jen peníze. Podporovali mě ale dál,“ děkuje jim.

Atmosféra při světovém klání ho pohltila natolik, že by rád Česko reprezentoval jako veterán i za dva roky. „Bylo to úplně jiné než u nás. Mladí kluci jsou hrozně vyhecovaní a jde jim jen o výsledek. Své pocity přenesou i na ostatní a diváci málo fandí. Naopak při veteránských závodech si úspěch přejeme navzájem,“ podotýká Vaisocher.

Chtěl porazit sám sebe

V živé paměti má i úspěchy z dřívějších let. „Nejvíc mě dostalo, když jsem v roce 2003 dosáhl při mistrovství republiky na svou první medaili. Bronzovou. A pak, když se mi podařilo porazit Daniela Málka, nejlepšího českého prsaře,“ vzpomíná Vaisocher. Další jeho metou byla česká reprezentace. „Chtěl jsem porážet sám sebe. Kladl jsem si stále vyšší cíle. Možná i proto jsem u plavání vydržel dlouho,“ podotýká sportovec, jehož kariéra si vybrala i svou daň.

Je po dvou operacích třísel, má uvolněné vazy v kolenech i kotnících. „Po sezoně jsem hodně unavený. Lidé jen vidí jen, že odplavu třicet vteřin a mám po závodech. Chci odpočívat a od září nastoupit do práce. Je jedno kde, ale reprezentovat chci mostecký klub.“

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!