Plzeň veze z jihu Čech jenom bod | E15.cz

Plzeň veze z jihu Čech jenom bod

Fotbalisté Viktorie v Českých Budějovicích remizovali 0:0. V zápase neproměnili řadu šancí, proto je plichta spíš ztrátou.

Viktoria Plzeň veze ze Střeleckého ostrova bod po remíze 0:0. Po zápase ale může být spíš zklamaná, byla mnohem blíž k vítězství než domácí, kteří si nevypracovali v duelu jedinou gólovou šanci. Viktoriáni jich naopak měli hned několik – Jiráček, Střihavka, Bakoš ani Kolář své příležitosti ale nevyužili. Hlavně ve druhé části Viktoria na Střeleckém ostrově vládla a vytvářela si postupně velké šance. Nejdříve Petržela našel přesně Střihavku, jeho pokus Kučera reflexivně vyrazil. Po Horváthově standardce měl v 65. minutě největší šanci Bakoš, míč z jeho kopačky nasměrovala mimo tyče znovu teč domácího brankáře.

„Je pravda, že jsme měli na to, abychom tady vyhráli, chybělo nám i trochu štěstí. Nepadlo nám to tam, jako v zápasech s Mladou Boleslaví nebo Kladnem,“ litoval neproměněných šancí Marek Bakoš. V 68. minutě po Petrželově průniku dotlačil míč do sítě Střihavka, rozhodčí mu však odpískal faul. „Jsem přesvědčen o tom, že branka měla platit. Brankář neměl balon pod kontrolou,“ komentoval sporný moment Střihavka. A to nebylo všechno. Deset minut před koncem poslal Petržela přesně míč střídajícímu Kolářovi, plzeňský záložník ale v ideální pozici zaváhal. I tak má plzeňská Viktoria po dvanácti zápasech dobrých jednadvacet bodů, teď ji čeká další úkol – doma porazit Brno.