Po schodech až do bazénu | e15.cz

Po schodech až do bazénu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kladenští skejtaři se letos konečně dočkají svého parku. Akrobatické kousky si na něm vyzkouší také vyznavači jízdy na kolech BMX a kolečkových bruslích.

Všichni vyznavači freestyle by se měli začít scházet u kolejí poblíž Tesca. V místech, kde stával výkup palet, vznikne o prázdninách moderní skatepark. Kladenská radnice si prostory pronajala od Českých drah za 89 250 korun ročně. Smlouva platí od letošního ledna, práce na skateparku mají začít koncem června.
Když loni v listopadu otvírali v Berouně moderní Skateplazu u Litavky, kladenští skejtaři jim záviděli. Doma jim totiž před třemi lety Sokolové prodali půdu pod nohama a jediný skatepark v Kladně na dlouho zmizel z mapy města.
„Tehdy to byl pro nás šok. Skatepark měl podle městských úředníků existovat až do letošního roku. Ovšem Sokolové rozhodli prodat svůj pozemek nad kročehlavským rybníkem, na kterém skatepark stál, soukromníkovi. Dodnes tam místo něj nic nevzniklo,“ vzpomíná Miloš Pávek, který využívá, stejně jako další, pro své kousky prostory na Sítenském náměstí.

Překážky z opracovaného betonu

Od berounské Skateplazy se nový kladenský skatepark bude lišit charakterem překážek. „Bude rozmanitější. V Kladně například vybudujeme bazén. Počítáme rovněž se šikmými sjezdy, zábradlím i schody. V parku vytvoříme možnost pro jízdu bez konce,“ říká Radomír Teichmann, jednatel společnosti Mystic Construction, která se specializuje na výstavbu skateparků v Česku. „Počítáme s tím, že park postavíme i vybavíme za peníze z evropských dotací. Projekt by měl stát pět až šest milionů korun,“ uvedl primátor Dan Jiránek. Většina překážek vznikne z ručně opracovaného betonu. „Připomíná to práci sochařů,“ dodává Teichmann.
Radní se zatím neshodli na tom, kdo by měl skatepark provozovat. Na radnici prý uvažují o Sportovních areálech města Kladna, nebo soukromé firmě. Provozovatel by měl zodpovídat i za bezpečnost jezdců. Ta bude již v základu jištěna plechovou stěnou směrem ke kolejím a plotem u silnice. Plech zároveň poslouží jako legální plocha pro grafity.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video