Pobodaní chlapci v péči lékařů | E15.cz

Pobodaní chlapci v péči lékařů

Devítiletý pobodaný chlapec již není v ohrožení života, lékaři jeho stav stabilizovali.

Podle Tomáše Oborného, mluvčího Fakultní nemocnice Ostrava, je devítiletý chlapec již mimo ohrožení života.Chlapec je jednou ze tří obětí včerejšího řádění dvou nezletilých výrostků blízko ostravského Bělského lesa. Dva zřejmě opilí teenageři chodili v okolí ulice Svazácké a postupně pobodali tři chlapce ve věku devět, třináct a čtrnáct let.
Nejhůře na tom byl právě nejmladší devítiletý chlapec. Jeho stav před operací označili lékaři za velmi vážný.Pobodán byl takřka po celém těle. Měl rány na krku, v břiše, v oblasti pánve i na ruce.
I další z napadených chlapců však na tom nebyl nijak dobře. „Chlapec byl s těžkým poraněním břicha převezen na operační sál a operován. V současné době je na JIP a jeho stav je stabilizovaný,“ říká o další oběti řádění dvou násilníků Anna Vidiševská, mluvčí Městské nemocnice Ostrava.
V městské nemocnici skončil i třetí poraněný chlapec a dokonce zde lékaři ošetřili jednoho z útočníků. Toho do nemocnice dovezla policie.
Jednoho z útočníků krátce po činu zadrželi včera večer v ulicích městští policisté, druhého pak republiková policie.
Nyní probíhají jejich výslechy. „Případ, vzhledem k jeho závažnosti, převzali krajští kriminalisté. Na základě zjištěných skutečností zahájili úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu,“ sdělila krajská policejní mluvčí Darina Majková. Dodala, že specialisté z odboru kriminalistické techniky ohledali místo a zajistili stopy. Stále však nenašli „předmět útoku“, tedy pravděpodobně nůž, kterým oba útočnícui chlapce pobodali.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!