Počet uživatelů virtuálních kanceláří roste | E15.cz

Počet uživatelů virtuálních kanceláří roste

Podle průzkumu společnosti OFFICE HOUSE přesáhl letos počet firem využívajících virtuální kanceláře 10 tisíc. Ještě před rokem jich přitom bylo pouhých zhruba šest tisíc. Z analýzy také vyplývá, že si u nás před lety ještě neznámá služba získává stále větší oblibu nejen v Praze, ale i v dalších městech republiky.

Podle ředitele společnosti OFFICE HOUSE Daniela Lattnera stále větší počet společností přichází na to, že pro jejich potřeby je výhodnější mít virtuální kancelář než tu klasickou. „Potvrzuje to i naše analýza, podle níž v České republice došlo meziročně k nárůstu uživatelů virtuálních kanceláří přibližně o 80 procent,“ uvádí Daniel Lattner. Jeho společnost je v oblasti poskytování virtuálních kanceláří jedničkou na českém i slovenském trhu. Z dat výzkumu provedeného touto společností vyplývá, že zdaleka nejvíce jsou virtuální kanceláře žádané v Praze, kde jejich služeb využívá přes osm tisíc firem. Následují Brno s více než tisícem a Ostrava s necelými osmi sty podnikateli, kteří virtuální kanceláře využívají. Přes čtyři sta pak připadá na další města České republiky – kromě největších měst jsou totiž byznyscentra poskytující virtuální kanceláře například i ve Žďáru nad Sázavou či v Jablonci nad Nisou.

#####Nových uživatelů přibývá hlavně v Brně

#####Největší zájem mají malé a střední firmy

U nás je největší zájem o virtuální kanceláře mezi menšími a středními podnikateli a pak také mezi zahraničními firmami, které míří na český trh. Společnosti vyhledávají virtuální kanceláře především proto, že s výrazně nižšími náklady získají na prestižní adrese stejný rozsah služeb, jako by měly pronajatou standardní kancelář. Kromě kontaktní adresy, kterou si podnikatel může uvádět na svých marketingových i oficiálních materiálech, takto firmy řeší i otázku sídla. „Pokud se podnikatel nechce vystavit riziku umístění sídla firmy do místa svého bydliště, pak je toto ideální řešení. Sídlo v byznyscentru totiž splňuje všechny zákonné povinnosti, které vyplývají z obchodního zákoníku,“ uzavírá Daniel Lattner.

*

Virtuální kancelář je alternativním řešením klasických kancelářských prostor. Poskytuje veškeré výhody lokality hlavní kanceláře a nabízí možnost nechat si na její adresu zaregistrovat sídlo své firmy. Prostřednictvím profesionálně proškoleného personálu zajistí osobní styk s každou návštěvou, postará se o vyřízení každého příchozího telefonního hovoru, eviduje a následně klienty informuje o každé zásilce, která mu na adresu jeho virtuální kanceláře dorazí. Virtuální kancelář umožňuje také schůzky s klienty.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!