Pod Klínovcem má vyrůst komplex 50 rekreačních domků | E15.cz

Pod Klínovcem má vyrůst komplex 50 rekreačních domků

V Loučné pod Klínovcem se plánuje výstavba 50 objektů rekreačního charakteru v šesti typech, včetně ploch veřejné zeleně. Společnost SKI-VILLAGE bude pozemky prodávat jednotlivým investorům do rekreačních objektů. Vyplývá to z materiálu poskytnutého k posouzení vlivů na životní prostředí EIA.

„Území určené k zástavbě rekreačními objekty tvoří celek o výměře 67925 čtverečních metrů. Záměr představuje umístění rekreačních objektů v šesti etapách s různými typy velikosti objektů. Jedná se o vydání pouze územního rozhodnutí,“ popisuje dokument. Zahájení stavby lze předpokládat od roku 2014, kdy bude v lokalitě vybudována dopravní infrastruktura a inženýrské sítě. Dokončení má být v rozmezí následujících pěti až deseti let.

V první etapě by vyrostlo sedm shodných objektů s celkovou zastavěnou plochou přibližně 1500 m². Následovat bude osm objektů s 1380 m², dále šest domů s 1350 m², ve čtvrté etapě vznikne celkem 15 objektů a poté po sedmi domech. Celková zastavěna plocha dosahuje téměř 8000 m².

V dané lokalitě v katastrálním území Loučná pod Klínovcem v současné době probíhá rozvoj stávajícího lyžařského areálu Skiareál Klínovec, výstavba apartmánových domů a rekreačních objektů pro individuální rekreaci. Lokalita Loučná Střed, na které by mělo dojít k výstavbě 50 rekreačních objektů pro individuální rekreaci, bezprostředně navazuje jak na výše uvedené objekty, tak i na obytnou zástavbu města Loučná pod Klínovcem.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!