Podvodník s dvacetimilionovým šekem půjde do vězení | E15.cz

Podvodník s dvacetimilionovým šekem půjde do vězení

Soudkyně v pondělí potrestala muže ze Slovenska osmiletým vězením. Přišel do hradišťské banky s falešným šekem na devět set tisíc eur.

Pětatřicetiletý Martin Miklovič přišel do hradišťské pobočky Komerční banky a úřednici ukázal šek. Částku chtěl převést na soukromou firmu MH Byznys Steel. Pracovnici ale zarazila suma. Šek byl vystavený na téměř milion eur.

Pracovníci poslali šek ke kontrole vedení banky do Londýna. Odtud dostali stručnou a jasnou odpověď - šek je neplatný. „Jejich šeky jsou psané ručně, tento byl strojopisem a používají i jiný typ písma. Proto vydali příkaz, aby pracovnice částku neproplatila,“ vysvětlila soudkyně krajského soudu ve Zlíně Iveta Šperlichová.

Muž, který s šekem do banky přišel, ukázal i falešný občanský průkaz vystavený na jméno svého známého. Ten ale v té době pobýval ve vězení. Peníze chtěl od banky převést na svou firmu a tvrdil, že padělaný šek mu svěřila žena, která ji od něj chtěla koupit.

Soudkyně ale této obhajobě neuvěřila. Připomněla, že Miklovič má za sebou několik trestů z oblasti drog a opakovaně používá padělané doklady. „Je to obecný recidivista. Žádnou polehčující okolnost jsme u něj nenašli. Naopak,“ vysvětlila Šperlichová.

Rozsudek zatím není pravomocný, obhájce Miloviče si ponechal lhůtu na odvolání.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!