Podvodník z Přerovska způsobil sedmimilionovou škodu | E15.cz

Podvodník z Přerovska způsobil sedmimilionovou škodu

Sedmička nebyla šťastným číslem podvodníka. Sedmimilionovou škodu způsobil osmatřicetiletý nepoctivec z Přerovska sedmi podvedeným mužům z Přerovska, Olomoucka a Valašského Meziříčí. V sedmém měsíci letošního roku ho dopadli přerovští kriminalisté a objasnili tak jeden z největších případů letošního roku.

Přerovsko/ Muž se specializoval na podvody s auty, v jednom případě ale zabrousil i do komodit, když nabízel olivový olej. „Pachatel je obviněný z trestných činů podvod a zpronevěra,“ informovala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková. Podvodník nyní pobývá ve vazební věznici, hrozí mu osm let vězení a rozplétáním celkem osmi případů a pátráním po zmizelých autech se zabývají ostravští kriminalisté.
Podvodník převzal po ústní domluvě v září 2007 ve Valašském Meziříčí od jednoho muže osobní vůz VW Golf s tím, že ho prodá a dodá lepší auto. Majitel se nedočkal ani peněz za svůj vůz ani nového vozu.
Vloni v dubnu slíbil dalšímu muži třicet tisíc litrů olivového oleje a od dotyčného postupně vylákal přes dva miliony korun. Olej nedodal, peníze nevrátil.
Dalšímu muži slíbil prodat z Ameriky dovezený vůz Jaguar za milion korun. Muž už auto ani peníze nikdy neviděl.
V květnu udělal „obchod“ v Olomouci. Od dalšího muže si půjčil firemní automobil Audi, prý na dvoudenní cestu do zahraničí. Auto v milionové hodnotě už nevrátil, vůz je zaregistrovaný ve Švédsku. V červenci vylákal na dalším muži z Přerova sto padesát tisíc korun s tím, že mu sežene dodávku Peugeot. Ani tento obchod však neměl pro zadavatele zakázky šťastný konec a se svými penězi ani novou dodávkou se už neshledal. Obviněný se činil i na konci loňského roku. V autobazaru v Olomouci pod záminkou obstarání vozidel Nissan a VW Golf vylákal na dalším muži přes půl milionu korun. To mu ale nestačilo a od stejného muže dostal letos v květnu ještě dalších dvě stě tisíc na pořízení BMW. Dodnes vozy nedodal a peníze nevrátil. Sedmým podvedeným se stal majitel vozu Audi. S pachatelem uzavřel ústní dohodu o budoucím odkoupení uvedeného vozidla za částku přesahující milion. Poškozený zaplatil. Auto mělo změnit majitele do tří měsíců od uzavření smlouvy. Místo toho ho pachatel vyvezl do zahraničí. Stejný poškozený se stal obětí i prozatím posledního osmého případu podvodníka. Škoda se mu navýšila nejméně o další milion, když podvodníkovi dal klíče od svého Mercedesu, aby ho zavezl do autobazaru v Olomouci. Vůz ale skončil opět v zahraničí.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!