Policisté chytili Grinche. Chtěl lidem ukrást dárky | E15.cz

Policisté chytili Grinche. Chtěl lidem ukrást dárky

V policejní cele skončil muž, který si chtěl zřejmě udělat hezké Vánoce. Pro zabalené dárečky vyrazil krást na půdu jednoho z brněnských domů.

Jestli existuje Ježíšek, má mladík z Brna od dárků minimálně na příští Vánoce utrum. Dvacetiletý muž ze sebe totiž udělal mystickou postavu naruby. Místo, aby dárky rozdával, kradl je.

Svým počínáním připomínal skřítka Grinche, který chtěl lidem v americké pohádce pokazit svátky, protože je z duše nenáviděl.

„Pachatel se vloupal na půdu jednoho z domů v centru Brna. Dostal se tam poté, co prolezl vikýřem. Na půdě pak roztrhal a vybalil část zabaleného zboží a lup už si přichystal do igelitové tašky. Byl však přistižen při činu,“ řekla brněnská policejní mluvčí Petra Vedrová.

Nápravné zařízení ho nenapravilo

Mladík se vydal krást i přesto, že teprve letos v září se vrátil z výkonu trestu, kde si odpykával trest za krádeže. Dárky to ovšem nebyly. Muž se tehdy specializoval na zboží v obchodech a odložené věci.

Kvůli prohřešku tak pachatel „vánoční krádeže“ putoval okamžitě do policejní cely. Protože nemohl dárky v pytli zapřít, přiznal se. Teď hrozí mladému zloději další dvouletý pobyt ve vězení. Jestliže ho tam soud pošle, příští Štědrý den oslaví za mřížemi.

Úspěšná pohádka z pera Dr. Seusse

Příběh, který připomíná chování brněnského zloděje, napsal před více než padesáti lety Dr. Seuss. Kniha se jmenuje Jak Grinch ukradl Vánoce a v Americe patří k nejpopulárnějším a nejoblíbenějším pohádkám.

Hollywoodským producentům se dlouhá léta nedařilo získat práva na zfilmování knihy. Povedlo se to až v roce 2000, kdy se Grinch dostal na plátna kin. Společnost Universal pictures film vyráběla v jedenácti největších studiích. Do role zlého zeleného skřítka se vžil „herec z gumy“ Jim Carrey.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!