Politici z brněnské ODS a ČSSD podepsali velkokoaliční smlouvu | E15.cz

Politici z brněnské ODS a ČSSD podepsali velkokoaliční smlouvu

Brněnský magistrát ovládne v následujících čtyřech letech modrooranžová vláda. Slibuje nejen výstavbu stadionů, cyklostezek, dětských hřišť a sportovišť.

Byť se brněnští zástupci ODS a ČSSD před říjnovými komunálními volbami neměli nejraději, po sečtení volebních výsledků si někteří z nich začali notovat.

Výsledkem je – i přes odpor některých občanských demokratů – velká koalice, která až do roku 2014 ovládne brněnský magistrát. Ve středu odpoledne navíc koaliční partneři podepsali dohodu o spolupráci.

Ve čtyřstránkové dohodě slibují sociální a občanští demokraté, že postupně sníží zadluženost Brna a nezhorší jeho rating. V následujících čtyřech letech se také bude budovat. Alespoň podle zveřejněné smlouvy.

Koaliční partneři se dohodli například na přestavbě železničního uzlu Brno nebo podpoře vědy a výzkumu. Voliči se také mohou těšit na nová dětská hřiště, veřejná sportoviště, rekonstrukci a rozšíření zeleně, opravu plaveckého bazénu za Lužánkami či stavbu fotbalového stadionu.

„Z textu je třeba také zdůraznit to, že se nebude zvyšovat daň z nemovitostí,“ uvedla Soňa Haluzová z Magistrátu města Brna. ODS a ČSSD bude také podporovat výstavbu Janáčkova kulturního centra a obnoví vozový park dopravního podniku ekologickými autobusy.

Podle smlouvy by se měl primátorem stát Roman Onderka z ČSSD, jemuž bude prvního náměstka dělat Robert Kotzian z ODS.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!