„Poměry v divizi jsem znechucený“ | E15.cz

„Poměry v divizi jsem znechucený“

Hamrník jan

Bývalého ligového kanonýra Radovana Hromádka baví okresní přebor v Třebovli a nelíbí se mu televizní seriál Okresní přebor.

Zápas prožíval emotivně, spoluhráčům často radil. A po jeho skončení se s nimi účastnil děkovačky pro věrné fanoušky. Třiačtyřicetiletý Radovan Hromádko, někdejší fotbalový kanonýr Jablonce, Žižkova či Maccabi Haifa, měl několik důvodů k radosti: dvěma góly pomohl otočit skóre zápasu s Liblicí na 5:3 a Třebovle díky tomu přezimuje v čele kolínského okresního přeboru.
Že nižší soutěž neodpovídá Hromádkovým fotbalovým kvalitám? Tím se nezabývá. „Na soutěži nezáleží. Pokaždé se hraje na dvě branky, a pokud má člověk rád fotbal, prožívá i utkání na plácku, kde hraje o pivo,“ říká Hromádko (na snímku vpravo). V televizi teď běží seriál Okresní přebor, „hlášky“ z něj se objevují také na vesnických duelech. Získal si i vás? Ne, nesleduju to. Viděl jsem jen první díl. Myslím, že z fotbalu dělají až příliš velkou komedii. Okresní přebor na tom kvalitou není tak špatně, jak tam předvádějí. V tom seriálu nikdo neumí pořádně kopnout do balonu, a přitom třeba na Kolínsku běhá spousta šikovných hráčů. Myslím, že tu soutěž trochu degradují.

VTřebovli jste uzavřel svou první půlsezonu. Hrajete okresní přebor poprvé v životě? Zkusil jsem si i jeden severočeský. Ale ten kolínský je mnohem kvalitnější. Člověk si dobře zahraje, navíc na kvalitnějších hřištích.

Popište, jak se bývalý ligový hráč a reprezentant ocitl ve třetí nejnižší soutěži? Od chvíle, co jsem skončil s profesionálním fotbalem, hraju tam, kde mi je s lidmi příjemně. Do Třebovle mě přivedl Pepa Jarolím. Známe se dlouhá léta a za Třebovli také hraje.

Kromě jednoho jste odehrál všechna utkání. Vedete si statistiku gólů? Ne, vůbec. Nejsem ten blázen, který by si psal doma kroniku a chlubil se tím. To ať počítají novináři. (Hromádko vstřelil během podzimní sezony devět gólů – pozn. aut.).¨

Přišel jste vystřílet postup do I.B třídy? Ne. Přebor je pro takovouhle vesnici ideální soutěž. Když budeme hrát vpředu, budou mít všichni požitek ze hry, diváky to bude bavit, dají si pivo… Není kam se hnát.

Vyzkoušel jste si i trénování, mimo jiné jste vedl divizní Čelákovice. Vrátíte se ke koučování? Trénování mě bavilo, ale odpískal jsem to z prostého důvodu. Nejsem ten typ, abych vyhrával zápasy tím, že mi budou pomáhat rozhodčí. Když jsem viděl, co se v divizích děje, byl jsem z toho znechucený.

Jak dlouho chcete hrát?
Dokud mi budou
Dokud mi budou sloužit nohy a neztloustnu… Pepa Jarolím hraje i po padesátce. A jak! Pořád mám před sebou nějakých deset let. Pokud to se mnou nesekne…

Autor: Hamrník jan
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!