Porážka Vítkovic a smrt v hledišti

Hokejisté HC Mountfield porazili lídra extraligy na pozadí tragické události.

Poslední zářijový pátek v podvečer budějovická Budvar aréna stála a tleskala. Zhlédla právě výjimečný výkon. Domácí hokejisté zvládli těžkou bitvu a jako první v sezoně porazili vedoucí Vítkovice 4:3.
„Hráčům můžu jen poděkovat,“ říkal domácí kouč Jan Tlačil. Jeho hráči předvedli úchvatnou podívanou a fantastický obrat. Ukázali, že po protrápené minulé sezoně zase umí vítězit, bojovat a přinášet radost svým fanouškům.
Vždyť ještě v sedmatřicáté minutě utkání vedli hosté o tři góly a v devíti případech z deseti by dovedli střetnutí k vítězství. Ovšem dvě slepené branky v rozmezí čtyřiatřiceti vteřin v devětatřicáté minutě daly Jihočechům nové nadšení. Gól Milana Gulaše na začátku třetí části hry a vítězná trefa obránce Petra Macháčka pět minut před koncem rozhodly. Body zůstaly na jihu Čech.
„Dva góly v závěru druhé třetiny soupeře nakoply,“ uvedl obránce Vítkovic Vladimír Sičák, který dvě minulé sezony odehrál v Budějovicích.
„Tak nějak pořád věříte v úspěch, dokud není konec,“ ujistil střelec rozdílové trefy Petr Macháček. Připsal si první branku v nejvyšší soutěži.
Jihočeši v tomto ročníku zatím přesvědčují dobrou fyzickou kondicí, kombinacemi i odhodláním poprat se o výsledek. Potvrdili to i ve druhém víkendovém zápase, kdy přivezli bod z Mladé Boleslavi po porážce 1:2 po samostatných nájezdech. S jednozápasovým mankem se před úterním utkáním 10. kola s Karlovými Vary drželi na špici tabulky.
Duel s Vítkovicemi však zanechal smutek v hledišti. Zrovna ve chvíli, kdy bylo utkání nejvypjatější a kdy se rodil unikátní obrat, jeden z příznivců domácích prohrával svůj boj o život. Starší muž, který pravidelně doprovázel na hokej svého postiženého syna, ve druhé třetině zkolaboval. I když se mu dostalo bezprostřední lékařské pomoci, oživit se ho záchranářům nepodařilo.