Portfolium vybírá za majitele nájemné | E15.cz

Portfolium vybírá za majitele nájemné

Nový platební mechanismus chrání majitelům nemovitostí inkasované nájemné, zvyšuje výtěžnost nájmů a umožňuje zefektivnit podnikání v realitách. Tuto službu začala nabízet společnost Portfolium.

Nejdůležitější z nabízených služeb je kontrola včasných plateb nájmů, pro kterou zatím nikdo v ČR neměl řešení. Problémem až dosud byla ochrana inkasovaného nájemného ve prospěch majitelů bytů. Společnost Portfolium vytvořila speciální platební mechanismus, který tuto překážku odstranil. „Vytvořili jsme takovou nabídku, která chrání majitelům nemovitostí jejich peníze a zároveň zajišťuje, že se v souvislosti s pronajímanými byty a domy nemusejí téměř o nic starat,“ řekl ředitel společnosti Portfolium Jan Kužílek s tím, že klienti mají ke svým penězům stálý přístup. Nájemníci budou peníze posílat na specializované účty v bance, kde bude firma Portfolium kontrolovat včasné platby.

Systém umožní při prodlení automatické a okamžité zasílání upomínek nebo výpověď. Speciální bankovní produkt bude mít podobný režim jako notářská úschova. Majitel nemovitosti bude mít na účet přístup a zároveň garanci, že nepřijde o peníze. Společnost Portfolium nyní ze čtyř nabídek vybírá banku, která umožní nejvýhodnější podmínky pro vedení specializovaných účtů. Služba, která umožní včasné odhalení neplatičů a rychlé zjednání nápravy, přinese majitelům nemovitostí finanční efekty. Nemusí se věnovat ani složité a časově pracné administrativě, případně kvůli tomu zřizovat útvary s vlastními zaměstnanci. V zahraničí je podobná služba běžná, funguje téměř ve všech zemích EU.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!