Posila Hodek: Chci dát šest gólů, Švanci | E15.cz

Posila Hodek: Chci dát šest gólů, Švanci

Nepravidelný seriál rozhovorů sportovců se sportovci zahajuje interview fotbalistů Petra Švancary a Andreje Hodka.

Jejich mužstva se v sobotu 6. března potkají v ligovém utkání naostro. Slovenská posila 1. FC Brno Andrej Hodek se ale s útočníkem Slovácka Petrem Švancarou potkal už o pár dnů dříve. Naostro to nebylo. Rozhovor dvaatřicetiletého „novináře“ Švancary s jeho o čtyři roky mladším bývalým spoluhráčem z Interu Bratislava se nesl v odlehčené atmosféře.

Petr Švancara: Na kolik se na jaře cítíš gólů, Andreji?

Andrej Hodek: Neumím přesně posoudit kvalitu české ligy, ale myslím si, že je kvalitnější než slovenská. Z očekávání, která se na mě kladou, jsem i trochu nervózní. Ale ne moc. Jsem spíš flegmatik, před zápasem nebývám roztřesený. Všude, kde jsem byl, jsem se do šancí dostával a branky střílel. Na jaře bych chtěl vstřelit šest gólů. Na kolik se cítíš ty?

Švancara: Odpovím za celý mančaft. Věřím, že za Slovácko dáme víc branek než na podzim, což bylo čtrnáct. Kdybych se podílel na devíti, deseti z nich, byl bych spokojený. Třeba pět asistencí a pět gólů. Jinak v Česku je těžší prosadit se a střílet góly, kamaráde. Slovenská liga je pro útočníky otevřenější. Česká liga je hodně taktická a hodně se brání. Budeš překvapený, že se nebude tolik útočit. Kolik máš ligových branek?

Hodek: Nepočítám si to. Ale myslím, že do dvaceti. A ty?

Švancara: Jednou tolik. Myslím, že třiačtyřicet. Ale stovku už neudělám, to vím. Třeba se podaří aspoň padesátka. Jak se ti zatím v Brně líbí?

Hodek: Líbí. Parta je v pohodě. Ale taková jak v Interu Bratislava není. Ta byla nejlepší.

Švancara: V Interu bylo dobře. Na to taky vzpomínám nejradši. A jaké je to v Brně fotbalově?

Hodek: Super, všichni se tu snaží hrát fotbal. Nikdo neodkopává, nikdo není alibista.

Švancara: Budete hrát v rozestavení 4-3-3?

Hodek: Vypadá to, že ano. I když možná bude problém s defenzivou.

Švancara: Musíte to mít dobře natrénované. Pak je to zbraň. Olomouc hraje v takovém rozestavení taky a hraje výborně.

Hodek: Teď otázka na tělo, Švanci. Kdybys dostal nabídku, vrátil by ses do Brna?

Švancara.: Přemýšlel jsem nad tím. S Brnem jsem spjatý, byl bych za to rád. Teď jsem ale ve Slovácku a nechci z něj odejít. V sobotu uvidíš sám, proč se mi na Slovácku líbí. Hlavně doufám, že se Brno i Slovácko zachrání.

Švancara: Andreji, jak jsi to měl s tím futsalem?

Hodek: Do patnácti let jsem normálně hrál fotbal za Inter Bratislava. Potom přišla puberta a já s tím sekl. Sedm let jsem pak hrál jen futsal. Moc rád na to vzpomínám, hodně mi to dalo. Například jsem pořádně vypiloval zakončení. Kamarádi z futsalu mě nakonec přesvědčili, abych ještě zkusil velký fotbal. Tak jsem to zkusil. Ve třiadvaceti letech jsem byl rok v béčku Interu, od čtyřiadvaceti v áčku.

Švancara: Já mám jeden start v české futsalové lize. Ale zjistil jsem, že je tam moc bránění, to není nic pro mě. Tak jsem jim podal ruku, že děkuju, ale že příště se na ně už půjdu jen podívat. Zpátky k Brnu. Co říkáš na Maršeca (kustod 1. FC Brno Lubomír Maršálek – pozn. red.)?

Hodek: Super chlapík. Zařídil mi všechno, co jsem potřeboval. Vůbec realizační tým mě překvapil, všichni jsou pohodáři. Měl jsem trochu obavy, ale atmosféra okolo týmu se mi zdá super. Je to milé.

Švancara: V Brně to bylo vždycky v pohodě. I u nás v Uherském Hradišti. Na Moravě je to celkově lepší než v Čechách. Jsem zvědavý, s čím na vás v sobotu vyrukujeme.

Hodek: Myslíš, že budeš hrát?

Švancara: Doufám, že se na hřiště dostanu. Proti Brnu bych se mohl objevit i v základní sestavě. Na tenhle zápas se těším snad nejvíc. Motivaci mám velkou. Myslím si, že to bude velké divadlo. Trávník je ve skvělém stavu, minulý týden na něm trénoval dokonce Tiger Woods. Věřím, že přijede i dost brněnských fanoušků, abych se s nimi pozdravil.

Hodek: Máš hodně dobrý vztah s fanoušky, že?

Švancara: No velmi dobrý. Neodešel jsem ve zlém. Jsem rád, že na mě vzpomínají. Já zase vzpomínám na ně. Jednu dobu byli v Brně nejlepší fanoušci v Česku.

Hodek: V tom případě doufám, že to taky zažiju.

Švancara: Tak to leda, že by mě Brno koupilo zpátky. Ne, vážně, jsem zastáncem toho, že když tým hraje dobrý fotbal, lidi prostě přijdou. Zvlášť tady na Moravě.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!