Požadavky klientů realitních kanceláří rostou | E15.cz

Požadavky klientů realitních kanceláří rostou

Podmínky pro podnikání na realitním trhu se zostřují. Jednoznačně to vyplývá z průzkumu Asociace realitních kanceláří České republiky (ARK ČR). Průzkum ukázal, že lidé věnují čím dál větší pozornost výběru nemovitosti a zákazníci realitních kanceláří jsou čím dál náročnější na poskytovaný servis.

Podmínky pro podnikání na realitním trhu se zostřují. Jednoznačně to vyplývá z průzkumu Asociace realitních kanceláří České republiky (ARK ČR). Průzkum ukázal, že lidé věnují čím dál větší pozornost výběru nemovitosti a zákazníci realitních kanceláří jsou čím dál náročnější na poskytovaný servis. Jsou také čím dál informovanější o podmínkách na realitním trhu a o fungování realitního byznysu. Výsledky průzkumu jsou podle prezidenta ARK ČR Jaroslava Novotného v souladu s tím, co realitní makléři pozorují i v jiných odvětvích. „Po dvaceti letech živelného rozvoje přichází doba, kdy uspějí pouze ti, kteří nabídnou opravdu profesionální služby,“ míní Jaroslav Novotný. „Realitním makléřům dnes již nestačí vyvěsit na web rozmazané fotografie a pak jen dávat pozor, aby jim zákazníci neutrhli ruku. Realitní trh v Česku se přibližuje tomu, jak se s realitami obchoduje ve vyspělých zemích západní Evropy,“ poznamenal generální sekretář ARK ČR Jan Borůvka, který je rovněž prezidentem evropské organizace realitních profesních sdružení EPAG. „Očekáváme v této souvislosti zvýšenou poptávku po vzdělávání. Nabízíme kurzy, které realitní makléře na rostoucí požadavky zákazníků připraví,“ dodal.

Průzkum, který ARK ČR provedla začátkem června, sestával ze tří otázek. Na tvrzení „Pozorujeme u klientů, že v posledních letech věnují větší pozornost výběru nemovitosti“ reagovalo 57 procent respondentů „Rozhodně souhlasím“ a 35 procent „Souhlasím“. S tvrzením „Pozorujeme u klientů, že v posledních letech jsou čím dál náročnější na poskytovaný servis“ souhlasí 89 procent respondentů a v případě tvrzení „Pozorujeme u klientů, že v posledních letech jsou čím dál informovanější o podmínkách na realitním trhu a o fungování realitního byznysu“ souhlasí 78 procent respondentů průzkumu. Úplné výsledky průzkumu jsou na internetových stránkách Asociace www.arkcr.cz.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!