Požárek chce další titul | E15.cz

Požárek chce další titul

Monika Fleischmannová Karviná

Roman Požárek věří, že se karvinský tým v play-off opět zvedne.

Roman Požárek začínal s házenou v Orlové. Dnes hraje za Baník Karviná a doufá, že vybojuje svůj sedmý mistrovský titul.

Jak jste se vlastně dostal k házené?
Někdy v sedmé třídě. Předtím jsem zkoušel tenis a fotbal, ale nějak mi to nešlo. S házenou jsem začínal v Orlové, kde bydlím, ale po roce jsem šel zkusit štěstí do Karviné.

Za Baník hrajete od roku 2004, jak vzpomínáte na svůj první start v mužích?
Myslím, že to bylo v Hranicích a určitě jsem byl hodně nervózní ,ale taky jsem se hodně těšil.

V předminulé sezoně jste hostoval ve Frýdku-Místku, na play-off jste byl ale povolán zpět do Baníku, načež jste získali další titul. Jak jste se cítil? Za své působení ve Frýdku jsem rád, protože jsem tam dostal možnost se pořádně vyhrát. Po tom, co nás vyřadila v play-off Karviná, jsem se dozvěděl, že ve Frýdku končím a že se vracím zpět do Baníku. Byl to zvláštní pocit dozvědět se po vyřazení, že budu pokračovat dál s týmem, který nás vyřadil. Měl jsem tím možnost získat další titul, což se povedlo. V následující sezoně jste už patřil k nepostradatelným hráčům….
Po odchodu Indjiče jsem dostal hodně herního prostoru, a to mi hodně pomohlo, i když to zpočátku nebylo úplně ono. Ale na jaře už jsem se myslím chytil a mohl jsem oslavit svůj šestý titul, kterého si zatím cením nejvíce.

Pomýšlíte na titul i letos? Zatím jste až na pátém místě.
Tak myslím, že v Karviné se na titul musí pomýšlet vždycky, i když je situace momentálně taková, že jsme pátí. Ale do play off zbývá ještě šest zápasů a já doufám, že v tabulce půjdeme ještě o něco nahoru. Play off je samostatná soutěž, kde rozhoduje momentální forma týmu a my uděláme vše proto, abychom vyhráli, i když to určitě nebude jednoduché, protože soutěž je letos mnohem vyrovnanější než byla loni.

Loni v červnu jste také poprvé reprezentoval český národní tým. V říjnu jste pak s B-týmem odjel na turnaj do Kataru a na začátku ledna se podíval do Paříže. Splnil jste si tak svůj sen, nebo máte vyšší ambice? Dostat se do reprezentace je pro hráče velká čest a já jsem rád, že jsem měl možnost odehrát pár zápasů za A-tým, takže jsem si část toho snu určitě splnil. Obzvláště proti Francii to byla obrovská zkušenost, kdy jsem si mohl zahrát proti nejlepším hráčům světa. Turnaj v Kataru a Paříži jsem absolvoval s B-týmem a měl jsem tak možnost odehrát na hřišti více minut.

Autor: Monika Fleischmannová Karviná
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!