Pozor, přistává Ufa. Vlastním letadlem | e15.cz

Pozor, přistává Ufa. Vlastním letadlem

Kateřina Wegnerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Salavat Julajev Ufa. Opentlený dárek k Vánocům připravila hokejová energie pro své fanoušky.

Nejlepší tým Evropy. A hodí se dodat také nejbohatší. Ruské přenosům kabelových televizí i rozrůstající se misi českých borců v Kontinentální hokejové lize spousta hokejových strávníků. V Karlových Varech si všímají Ufy ještě o něco víc. Loni přivezl jejich manažer Miroslav Vaněk z ruského turné zvěst o nové spolupráci s ruskými celky. Největším úlovkem byl velkoklub z Baškirkostánu.
Začátkem týdne vyhlásila Energie další novinu: tým vedený ruským reprezentačním koučem Bykovem, kanonýrem Radulovem, brankářem Jerjomenkem Blašákem a Klepišem dorazí do karlovarské arény k přátelskému utkání s Energií těsně před vánočními svátky. Osmnáctého prosince.
„Jsme velice rádi, že můžeme přivítat nejlepší tým současné hokejové Evropy. Zároveň konečně představíme našim fanouškům i první tým našeho partnera, klub Salavat Julajev Ufa,“ říká Miroslav Vaněk, manažer karlovarského klubu.
Do Karlových Varů již přijelo týmů na soustředění, starší dorostenci Salavatu tady vyhráli Hejtmanský pohár.
Také několik karlovarských týmů se vydalo do Ufy na tréninkové kempy a na turnaje. Jeden z nich - O pohár presidenta baškirské oblasti si v létě zahrálo karlovarské áčko.
První tým Ufy už za dva týdny návštěvu oplatí. Stylově. Jak se na velkoklub patří: „Tým letí přímo z Ufy a po utkání míří zpět do Ruska. Na karlovarské letiště přiletí vlastním klubovým boeingem 737 den před utkáním,“ říká Vaněk.
Jedinou noc v Karlových Varech stráví Radulov a spol. v hotelu Richmond.
Vzácná návštěva se do cen vstupenek na přátelský zápas nepromítne, to je další skvělá zpráva pro hokejové fanoušky z Karlových Varů. Do kapsy sáhnou jen pro šedesát korun, permanentkáři nemusí peněženku vytáhnout vůbec. „Věřím, že uděláme radost co největšímu množství fanoušků. Byl bych rád, kdyby dorazili i mladí hokejisté z celého regionu, protože takové hvězdy světového hokeje se v Karlových Varech nepředstavují tak často,“ říká Vaněk.
Ufa loni kralovala Žebříček nejlepších evropských klubů, který podle výsledků dosažených v posledních letech každý rok sestavuje server hockeyarchives. fr. Energie se loni umístila na třiasedmdesátém místě. Nejlepším českým klubem byly jedenácté Pardubice. První pětici tvořily loni týmy z ruské KHL, šestý byl švýcarský Bern.

SALAVAT JULAJEV UFA. NEJLEPŠÍ Z EVROPY:

* Salavat Julajev Ufa vyhráli základní část loňské KHL. V semifinále však překvapivě prohráli s pozdějším mistrem z Kazaně. Přestože se Ufě start do nové sezony nevydařil podle představ, klub se stále drží mezi elitou KHL. Potenciál týmu vyjadřuje i to, že v celé soutěži není lépe střílejícího klubu.

Soupiska Ufy:

* Brankáři: Alexander Jerjomenko, Vitalij Kolesnik, Eric Ersberg

* Obránci: Miroslav Blašák, Oleg Tverdovskij, Vitalij Proškin, Dmitrij Kalinin, Kirill Koltsov, Michail Grigorijev, Thomas Warden, Ildar Isangulov, Vjačeslav Selujanov, Andrej Kutějkin, Maxim Kondratěv, Ivan Boldyrev

* Útočníci: Alexander Radulov, Sergej Zinovjev, Jakub Klepiš, Patrick Thoresen, Oleg Saprykin, Robert Nilsson, Alexander Svitov, Andrej Taratuchin, Petr Ššastlivij, Viktor Kozlov, Igor Grigorenko, Konstantin Koltsov, Vladimir Antipov, Igor Volkov

Autor: Kateřina Wegnerová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video