PPF plně ovládla realitní holding, který vytvořila s Milanem Janků | E15.cz

PPF plně ovládla realitní holding, který vytvořila s Milanem Janků

Skupina PPF plně ovládla realitní holding, který na začátku letošního roku vytvořila s podnikatelem Milanem Janků. Ten měl v holdingu 25 procent. Hodnotu transakce neuvedla. Janků je většinovým akcionářem developerské společnosti ECM Real Estate Investments, která se v současnosti potýká s vysokým zadlužením.

Společný realitní podnik se původně nazýval PPF ECM Holding. V listopadu investiční skupina miliardáře Petra Kellnera oznámila úmysl převést všechny své realitní společnosti pod značku PPF Real Estate Holding. „Stoprocentním vlastníkem realitního holdingu je nyní PPF Group. Skupina PPF se rovněž dohodla s podnikatelem Milanem Janků na ukončení společných aktivit v oblasti nemovitostí. V současné době tedy není PPF Real Estate Holding jakkoli majetkově ani manažersky propojen jak se skupinou ECM, tak s podnikatelem Milanem Janků,“ řekl dnes ředitel komunikace PPF Milan Tománek.

Do holdingu s PPF začlenil Janků řadu svých podnikatelských projektů. Developera ECM REI, firmu s akciemi na pražské burze stavící například výškové budovy v Praze na Pankráci, do holdingu ale nezačlenil. Kellnerova skupina díky transakci ovládla například 50 procent stavební společnost PSJ a prostřednictvím ní i rozestavěný nákupní komplex v ruské Rjazani.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!