Praha 1 chystá prodej lukrativních obecních bytů | E15.cz

Praha 1 chystá prodej lukrativních obecních bytů

Městská část Praha 1 chystá prodej 43 lukrativních obecních bytů. Jde o rezidence u Staroměstského náměstí nebo v Pařížské ulici, kde jsou tržní ceny kolem desítek milionů korun.

[file:7302:small:right]

Privatizace by se měla uskutečnit do konce prosince formou elektronické aukce. Opoziční zastupitelé kritizují, že radnice rozhoduje o pravidlech privatizace těsně před koncem volebního období, dražba podle nich navíc nebude otevřená. Na prodej bude například dvěstěmetrové sídlo na Národní třídě, rezidence na Petrském náměstí či stometrový byt v Dlouhé ulici. Rada Prahy 1, ovládaná ODS, do konce října vybere, kdo se aukce zúčastní.

„Prodeji mají podle rozhodnutí rady předcházet pohovory se zájemci o tyto byty,“ řekla zastupitelka za Věci veřejné (VV) Jana Pařízková. Jednání radnice je podle ní podivné i proto, že v Praze 1 se v posledních letech byty skoro neprodávaly, letos nešel do prodeje zatím žádný a loni jen několik jednotek. „Jde o dávno připravenou věc, bylo to schváleno usnesením zastupitelstva loni 17. listopadu,“ uvedl místostarosta a předseda bytového fondu Michal Valenta (ODS). Dodal, že Praha 1 chce získat peníze na rekonstrukce bytového fondu.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!