Praha 13 postaví „startovací“ byty za stovky milionů korun | e15.cz

Praha 13 postaví „startovací“ byty za stovky milionů korun

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Praha 13 postaví více než stovku startovacích bytů pro mladé rodiny. Projekt bude stát 285 milionů korun bez DPH. Stavět se začne na podzim, práce potrvají čtyři roky, vyplývá z webu veřejných zakázek. Městská část, která letos hospodaří s částkou necelých 350 milionů Kč, na investici použije peníze získané prodejem bytů, řekl mluvčí Samuel Truschka.

Dodavatel, který ve výběrovém řízení zvítězí, postaví bytový dům na vlastním pozemku na území městské části. „Radnice, která se stane majitelem celého projektu, pak vybere provozovatele a pronajme mu stavbu na dobu určitou,“ uvedl mluvčí. Předpokládané zahájení zadávacího řízení je 1. června. Praha 13 v odůvodnění zakázky uvedla, že chce udržet nízký věkový průměr obyvatel, vytváří proto mladým rodinám podmínky pro start do života.

V první fázi privatizace prodávala radnice celé bytové domy, šlo o zhruba 3100 bytů, za které získala 1,4 miliardy korun. Loni skončila druhá fáze prodejů, při nichž si lidé koupili zbývajících 1680 bytů. Letošní rozpočet městské části nezahrnuje investice hrazené z peněz z privatizací. O jejich přerozdělení totiž městská část rozhoduje postupně. Zaplatit by tak měla třeba stavbu nových parkovacích míst na sídlišti Velká Ohrada.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery