Pražačka: jen pár kroků od tramvajové zastávky | E15.cz

Pražačka: jen pár kroků od tramvajové zastávky

S koncem prázdnin týdeník Sedmička přináší i poslední test koupaliště. Zakončí ho žižkovská Pražačka.

Jen pár kroků od tramvajové zastávky leží areál Pražačka, který kromě jiných sportovních aktivit nabízí i venkovní vyhřívaný bazén.

Koupaliště vypadá zpoza brány obyčejně, u vstupu ale mile překvapí moderním zrekonstruovaným zařízením. V pokladně například lidé obdrží čip, který slouží k zamykání a odemykání skříněk.

Ty najdou návštěvníci v převlékárnách, ale také hned u vchodu. Rodiče s malým dítětem mají k dispozici přebalovací pult. Pro děti, které už z plenek vyrostly, ale Pražačka zrovna ideální není. Nabízí sice pozvolna se svažující bazén, ale chybí například brouzdaliště nebo dětský koutek. „Kdyby tady byla alespoň skluzavka, bylo by to perfektní a dětem by stačila,“ míní Josef Želva z Vršovic.

Zajímavé je zřejmě koupaliště pro návštěvníky, kteří ho využívají pouze k plavání. „V létě si sem chodím dát nějakých dvacet třicet bazénů a pak odejdu. Nepotřebuju se opalovat,“ říká Eva Jánská z Prahy 3.

Akce pro plavce

Pro tyto návštěvníky provozovatelé připravili speciální akci. Pokud na koupališti stráví méně než hodinu, v pokladně jim vrátí část vstupného. Akce ale platí jen večer, mezi osmou a desátou hodinou. V tomto případě vyjde vstupné na šedesát korun.

V září slouží venkovní bazén místním školám. Pro ostatní je proto otevřený jen v době mimo vyučování, tedy odpoledne po druhé hodině a o víkendech.

Ti, kteří na koupaliště zajdou odpoledne a o víkendech, mohou využít i další sportovní nabídku areálu. Zdarma je k dispozici třeba basketbalové hřiště, atletická dráha či prostor za fotbalovou bránou.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!