Přechody: akce za milion | E15.cz

Přechody: akce za milion

Na jaře zmizely. S koncem léta se vracejí. Dvě třetiny zrušených přechodů přes tramvajové koleje.

Ze dne na den zmizelo na jaře devětasedmdesát přechodů pro chodce, které vedly přes tramvajové koleje. Na svá místa se nyní vrátily. „Obnovili jsme třiačtyřicet zrušených přechodů, tedy dvě třetiny na jaře zrušených,“ řekl mluvčí Technické správy komunikací Tomáš Mrázek.

Podle zástupců občanských sdružení Oživení a Pražské matky je to málo. „Jsme rádi, že se zebry podařilo vrátit na nejproblematičtější místa. O obnově dalších s městem jednáme,“ uvedla Jarmila Johnová z Pražských matek.

Rozdílné postoje

Zájem o návrat přechodů má radnice Prahy 4, kde museli pracovníci Technické správy komunikací zrušit všechny přechody v okolí náměstí bratří Synků. „Podařilo se tři vrátit, ale budeme dál usilovat o návrat všech osmi přechodů zrušených na území městské části,“ řekla mluvčí radnice Žaneta Pilařová.
Naopak osmé městské části zrušení pěti přechodů v Klapkově ulici nevadí. „Všechny křižovatky jsou tam do kříže a po všech stranách byly přechody. Zmizel vždy jeden ze čtyř, takže situace není kritická,“ vysvětlil mluvčí Prahy 8 Petr Bambas.

Přechod za sedm tisíc

Správa komunikací začala přechody rušit na jaře, protože nevyhovovaly vyhlášce ministerstva dopravy. Obyvatelé Prahy si změn zpočátku ani nevšimli. „Lidé na druhou stranu stejně přeběhnou, jsou tak zvyklí,“ řekla Božena Hloubavá ze Žižkova.

Vyfrézování jednoho přechodu stojí podle Mrázka zhruba deset tisíc korun. „Opětovné namalování přijde podle použité technologie asi na sedm tisíc korun,“ řekl mluvčí.

Vymazání a opětovné namalování přechodů se žlutým varováním Pozor tram! zatím Pražany vyšlo na více než milion korun. Nejméně sto tisíc ale ještě padne na úpravu dalších šestnácti zrušených přechodů.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!