Překáží, musí pryč. Zatím | E15.cz

Překáží, musí pryč. Zatím

Předčasně se radovali někteří řidiči, že své zapomenuté auto při blokovém čištění naleznou na místě.

Pro lidi, kteří si potrpí na pořádek, dobrá zpráva, pro zapomnětlivé řidiče každoroční přízrak. Minulé pondělí začalo v lázeňském městě po zimní pauze opět blokové čištění a noční mytí ulic. Za prvních pět dní úklidu nenašlo svá auta na místě rovných padesát řidičů.
Pro řadu řidičů zamená blokové čištění větší výdaje a časovou ztrátu, protože si musí pro své odtažené auto dojít a zaplatit za něj. Někteří se začátkem roku zaradovali, že ušetří minimálně čas za vyzvednutí odtaženého auta. Verdikt Nejvyššího soudu z letošního ledna totiž městům nově přikazuje, že auta, která kvůli úklidu nechají odtáhnout, musí zase vrátit zpět na místo, kde stála. Praha proti tomuto rozhodnutí podala ústavní stížnost. Některá města se mezitím začala lednovému výroku částečně přizpůsobovat. Karlovy Vary čekají a mezitím odtahují stejně jako v minulých letech.
„Zatím se nic nezměnilo, čekáme na rozhodnutí o stížnosti Prahy. Pokud by Ústavní soud potvrdil rozhodnutí Nejvyššího soudu, museli bychom se tomu samozřejmě přizpůsobit. Pro řidiče by to ale znamenalo dva odtahy,“ říká mluvčí magistrátu Jan Kopál.
„Navíc není možné technicky auto posadit zpět úplně přesně na to samé místo, protože mezitím tam někdo jiný může po skončení čištění hned zaparkovat,“ doplňuje velitel městské policie Marcel Vlasák.
Značky o blokovém čištění se rozmisťují na ulice týden dopředu. „Přitom se pořizuje dokumentace o stojících autech. Pokud tam už auto stojí a jeho majitel následně prokáže, že ho tam měl a neměl šanci odjet, protože byl například v nemocnici nebo na dovolené a podobně, odtah a další poplatky platit nemusí,“ dodává Vlasák.
Ceny za odtah a pobyt vozu na odstavném parkovišti jsou stejné jako loni a podle služby Bečvář Assistance se letos nezmění. Harmonogram blokového čištění naleznou zájemci na stránkách magistrátu a v Radničních listech.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!