Při nehodě zemřeli dva kamarádi. Řidič jde před soud | E15.cz

Při nehodě zemřeli dva kamarádi. Řidič jde před soud

Kriminalisté dokončili vyšetřování tragédie, která se stala letos v březnu u obce Topolná na Uherskohradišťsku. Mladému muži, který ji s největší pravděpodobností zavinil, hrozí až šestileté vězení.

Podle policistů šlo o nejtragičtější nehodu v letošním roce. „Každá nehoda, která skončí smrtí, je smutná i pro vyšetřující policisty. Tehdy v březnu však bylo při pohledu na blahopřání ke dvaadvacátým narozeninám rozesetá desítky metrů po poli úzko i těm nejzkušenějším kriminalistům,“ konstatovala tisková mluvčí krajské policie Jana Bartíková.

Při nehodě spolu ve stříbrném Peugeotu jeli tři kamarádi. Měli za sebou sobotní oslavu svých dvaadvacátých narozenin. Zavezli kamaráda do Otrokovic a kolem páté ráno se vraceli k Uherskému Hradišti.

Před Topolnou ale řidič nezvládl rychlou jízdu, v zatáčce dostal smyk a auto vjelo do protisměru. „Tam se srazilo s protijedoucím vozem. Náraz byl tak prudký, že automobil s mladíky doslova roztrhal. Dva spolujezdci z auta vypadli, přestože s největší pravděpodobností byli připoutaní,“ připomněla březnovou událost Bartíková.

Policisté si ale původně mysleli, že v autě jeli jen dva mladíci a že ani jeden z nich nehodu nepřežil. Řidič totiž z místa nehody utekl a čtyřicetiletý muž z druhého automobilu jej neviděl. Sám byl totiž zraněný. Policisté ale přišli na to, že auto musel řídit někdo třetí.

Řidiče, který od nehody odešel a dodnes odmítl vypovídat, policisté našli osudnou neděli večer. Ještě pár minut před tragédií mladíci kupovali benzín na nedaleké čerpací stanici. Právě záběry z kamer benzínky potvrdily, kde který z mužů v autě seděl. Také z pitvy vyplynulo, že náraz do těl směřoval z pravé strany, ani jeden z mrtvých tedy s největší pravděpodobností neřídil. Naopak na bundě obviněného muže našli kriminalisté otisky a stopy po bezpečnostním páse, které odpovídaly umístění pásu řidiče. Kromě toho muže usvědčily i pachové stopy a výpis z mobilního telefonu, podle kterého byl chvíli po nehodě u Topolné a volal taxikáři.

„Náš vyšetřovatel muže obvinil krátce po nehodě z trestných činů usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. Nicméně do této chvíle jsme čekali na výsledky expertíz a podpůrné důkazy,“ dodala Bartíková.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!