Příkopy jsou 15. nejdražší ulicí v Evropě | E15.cz

Příkopy jsou 15. nejdražší ulicí v Evropě

Podle průzkumu „Prime High Street Rents in Europe“ společnosti Jones Lang LaSalle se pražská high street Na Příkopě umístila jako patnáctá v žebříčku nejatraktivnějších a nejdražších maloobchodních lokalit Evropy.

Moskva se může chlubit třemi nejdražšími evropskými lokalitami z pěti. Podle výše nájemného zůstává nejdražší ulicí Champs Elysées v Paříži. Nájemné na pražské high street se během druhého kvartálu roku 2008 vyšplhalo na 1800 eur/ m2/rok a tím dosáhlo nejvyšší úrovně ze všech měst střední a východní Evropy (vyjma Ruska). Za Prahou se umístila ulice Vaci v Budapešti, následuje Bulevardul Magnetu v Bukurešti (na 19. místě) a varšavská Nowy Swiat (na 23. místě). „Nejatraktivnější evropské high street prokazují relativně dobré výsledky za uplynulý rok a v několika případech, navzdory neklidu na finančních trzích a nátlakům na spotřebitelské výdaje, dokonce prosperují. Očekáváme, že úroveň nájemného za nejkvalitnější prostory (tzv. prime rent) zůstane stabilní napříč regionem,“ tvrdí James Dolphin, vedoucí maloobchodního oddělení pro Evropu společnosti Jones Lang LaSalle.

Podle vedoucího oddělení průzkumu trhu uvedené společnosti Kevina Turpina se pražské nájemné v ulici Na Příkopě na úroveň 1800 eur/m2/rok dostalo převážně kvůli limitované nabídce volných prostor.

Následkem toho je větší zájem i o další ulice, jako jsou například Vodičkova či některé části Václavského náměstí.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!