Primáře odmítli jeho podřízení | E15.cz

Primáře odmítli jeho podřízení

Lékaři a sestry z plicní kliniky nechtějí svého primáře. Ten ale zůstává.

V komedii Jaroslava Soukupa Byl jednou jeden polda majora Maisnera odvolali jeho nadřízení. Na plicní klinice plzeňské fakultní nemocnice chtějí hlavu primáře Viliama Meissnera naopak jeho podřízení. Lékařům a sestrám z plicní kliniky se nelíbí, že Meissner předtím, než do Plzně nastoupil, několik let nepracoval jako lékař, ale vydělával si jako obchodní zástupce.

Proto sepsali za jeho odvolání petici, kterou předali ředitelce nemocnice Jaroslavě Kunové. Vedení fakultní nemocnice za Viliamem Meissnerem ale stojí. Oddělení, které bylo ještě v létě kvůli odchodům zkušených lékařů v personální krizi, tak má další problém. „Splnil podmínky požadovaného vzdělání a délky medicínské praxe. Ve výběrové komisi seděli špičkoví odborníci ze spolupracujících oborů,“ uvedla mluvčí fakulní nemocnice Renata Jenšíková.

Podle primáře Meissnera jsou veškeré problémy s jeho podřízenými vyřešeny. „Vše bylo vyjasněno,“ tvrdí. Podle ředitele klatovské nemocnice Jiřího Vlčka neměla ředitelka Kunová jinou volbu. „Zkušených lékařů je tak málo, že je nemožné je najít. Jeho praxe na pozici obchodního reprezentanta nemusí být vůbec na škodu,“ říká Vlček. Naopak mluvčí příbramské nemocnice Monika Boušková nad volbou kroutí hlavou. „Na primáři, který léta nepracoval v akutní medicíně je něco podezřelého,“ myslí si. Když ředitelka Kunová nebude s jeho prací spokojena, může ho odvolat.

„Komisi velmi zaujala koncepce spoluúčasti na vedení kliniky. Pevně doufáme, že ji uvede do praxe,“ přeje si Renata Jenšíková, s tím, že i politici dostávají symbolických sto dnů hájení. „Musí dostat šanci, aby projevil své schopnosti a začal naplňovat cíle,“ vzkazuje. Plicní klinika je nejodbornější pracoviště svého druhu v kraji, v současné době zde pracuje třidvacet lékařů.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!