Procurement ušetří až 40 procent nákladů | E15.cz

Procurement ušetří až 40 procent nákladů

Nejen developeři se dnes snaží šetřit, kde se dá. Jednou z možností, která jim může ušetřit až 40 procent nákladů na realizaci projektů, je nákup zboží přímo od výrobce za pokud možno nejlepších podmínek. Jednou z mála firem, které se zprostředkováním podobných obchodů zabývají na českém trhu, je společnost Procure it Direct, jejíž výkonné ředitelky pro západní a střední Evropu Martiny Schopperové jsme se zeptali na výhody této služby.

Můžete nejprve trochu přiblížit termín procure it direct, který máte v názvu firmy?

Pokud tedy za vámi přijde firma, že potřebuje dodat konkrétní dlaždice, jste schopni zmapovat výrobce po celém světě a zajistit dodávku požadovaného zboží za nejlepších podmínek?

Přesně tak, dáme mu nabídku z celého světa a pomůžeme mu vybrat nejvhodnějšího dodavatele ze všech aspektů. Můžeme mu také ukázat naše portfolio, aby si vybral z toho, co už obchodujeme.

Jste schopni zařídit všechno, tedy například včetně dopravy?

Ano, zákazník se pak již o nic nestará. Samozřejmě nemáme vlastní spediční firmu, ale jak jsme chytří v nákupu zboží, tak jsme chytří i v nákupu služeb. Na každou zakázku děláme výběrové řízení a volíme nejvhodnější nabídku. Každá zakázka má svého spedičního partnera. Vedle dodávky určitého zboží můžeme také nabídnout služby kompletních fitoutových prací, to znamená dodávku včetně stavebních prací. Zájemcům tedy dodáme například podlahy nebo dlažbu a následně je i položíme. Někteří klienti nechtějí generálního dodavatele a řeší to smlouvami na jednotlivé operace. Tam pak fungujeme jako zprostředkovatel a kontaktujeme výrobce požadovaného zboží.

Jednou z oblastí, ve kterých se pohybujete, jsou klientské změny. Poptávají vás developeři spíše na luxusní projekty nebo i na střední cenovou kategorii bytů?

Poptávají nás na všechno. Občas se nám stává, že nás developer poptává na střední kategorii bytů, a když zjistí, kolik peněz ušetří, rozhodne se svůj projekt povýšit o kategorii výše a vybudovat třeba nadstandardní byty. Záleží na nich, co s penězi udělají. Buď mohou jít mírně dolů s cenou bytů, nebo mohou kategorii bytů povýšit. Za stejnou sumu pak mají luxusnější projekt.

Mění se nějak v souvislosti s krizí požadavky na klientské změny?

Firmy se samozřejmě snaží šetřit, myslím si ale, že šetřit by se mělo stále, ne jenom, když je krize. Platí, že i v době krize jsou projekty v běhu a klade se velký důraz na cenu.

Říkala jste, že díky přímému zprostředkování obchodu může úspora finančních prostředků dosáhnout až 40 procent. To je určitě extrém. Jaká je průměrná výše úspory?

Záleží na typu projektu, čím větší standard je nastavený, tím větší úspora se dá očekávat, čím je větší objem zakázky, tím je vyšší sleva. Pokud je na zakázku dost času, opět můžeme garantovat větší úsporu. V ideální konstelaci se tedy opravdu můžeme bavit až o 40 procentech úspor, průměrně se ale ušetří tak kolem 20 procent nákladů na daný projekt.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!