Prodej domů v Británii stále klesá | E15.cz

Prodej domů v Británii stále klesá

Velká Británie - Prodej domů v Británii byl za tři měsíce do konce října nejnižší za posledních 30 let. Ukázal to průzkum organizace Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS), který se konal v Anglii a Walesu.

Velká Británie - Prodej domů v Británii byl za tři měsíce do konce října nejnižší za posledních 30 let. Ukázal to průzkum organizace Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS), který se konal v Anglii a Walesu. Jiná statistika zase ukázala, že maloobchodní tržby v říjnu poprvé za tři a půl roku klesly. Průzkum RICS se konal mezi zhruba 300 realitními makléři a odhadci. Podle výsledků průzkumu každý z členů za uvedené tříměsíční období prodal v průměru 10,9 domu, což je nejméně od začátku těchto měření v roce 1978. Zájemce o nákup nemovitostí odrazují přísnější podmínky pro získání hypotéky a někteří se k hypotečnímu úvěru ani nedostanou. „Všeobecný nedostatek hypotečního financování zůstává hlavní příčinou zablokovaného trhu bydlení pro velkou většinu potenciálních zájemců,“ řekl mluvčí RICS Ian Perry. Nejhorší pokles prodeje makléři zaznamenali v Londýně.

Tam každý z členů v tříměsíčním období v průměru prodal jen šest domů. RICS ale předpokládá, že prodej se v nadcházejících měsících opět zvýší.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!