Projekt DOCK v pražské Libni je ve fázi přípravy území | E15.cz

Projekt DOCK v pražské Libni je ve fázi přípravy území

Developerská skupina Crestyl zahájila demolici starých zchátralých objektů ležících na místě nově vznikající pražské čtvrtě DOCK. Úprava celého území, která bude probíhat až do letních měsíců, zahrnuje i čištění vodních ploch.

Následovat bude samotná stavba první etapy. Celkové náklady projektu dosáhnou 7,5 miliardy korun. Projekt DOCK se nachází v atraktivní lokalitě nedaleko Palmovky na rozhraní Libně, Karlína a Holešovic kolem dvou slepých ramen Vltavy. Postaven bude ve čtyřech etapách a po svém dokončení nabídne celkem 120 tisíc metrů čtverečních komerčních i rezidenčních ploch. Jeho součástí bude i hotel, restaurace, kavárny nebo marina. Obyvatelé nových domů budou moci využít i nový park, přístavní molo či soukromé přístaviště pro jachty včetně první české moderní mariny. Otevření provizorní mariny se základním servisem a doplňkovými službami, které budou moci využít všichni zájemci o kotvení své lodě, předpokládá skupina Crestyl již v červnu tohoto roku.

#####Velký zájem je o byty i kanceláře

#####Jedinečnost lokalitě dodává řeka

Projekt DOCK se nachází v Libni na místě bývalých doků a přímo sousedí s Karlínem a Holešovicemi. Jedinečná atmosféra místa je založena na dvou slepých ramenech Vltavy, díky kterým představuje projekt DOCK opravdovou čtvrť na řece. Vodní plocha bude kompletně upravena a s novým parkem tak nabídne příjemné prostředí pro relaxaci i sport. Nově vybudovaná protipovodňová opatření, která chrání pravý břeh Vltavy po celé délce projektu DOCK, dosahují bezpečné hranice s rezervou nad nejvyšší dosaženou vodní hladinou. Také dopravní dostupnost projektu DOCK je velmi dobrá.

„Celá tato oblast táhnoucí se od Karlína až po Libeň a Holešovice se nyní proměňuje a otevírá novým obyvatelům, firmám, ale i veřejnosti. Díky bohaté zeleni a řece se jedná o jednu z nejatraktivnějších částí Prahy, která má velkou budoucnost,“ pokračuje Omar Koleilat. Rezidenční část projektu DOCK nabídne ve třech etapách na ploše 40 tisíc metrů čtverečních celkem 346 nadstandardních bytů. Celková investice do rezidenční části činí 3,3 miliardy korun. V první etapě – DOCK A – budou postaveny celkem tři budovy.

Každá z nich nabídne 20 bytových jednotek s dispozicemi 1+kk až po mezonetové 4+kk. Kromě některých nejmenších bytů bude každý byt vybaven balkonem, terasou nebo předzahrádkou. Architektem DOCK A je italská architektonická kancelář Mediapolis. Komerční část areálu zahrnuje celkem čtyři části o celkové podlahové ploše 80 tisíc metrů čtverečních a s celkovými investičními náklady 4,2 miliardy korun. Největší plochu zaberou kancelářské prostory, součástí areálu ale bude i hotel, restaurace a kavárny – jedna z nich přímo na břehu řeky.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!