Projekt Explora je po kolaudaci | E15.cz

Projekt Explora je po kolaudaci

U stanice metra v pražských Nových Butovicích začal sloužit novým nájemníkům první objekt nového administrativního centra Explora. Developerská společnost Quinlan Private Golub zde před několika týdny dokončila budovu Jupiter, která nabízí přes 21 tisíc m2 kanceláří a v přízemí i prostory pro obchod.

Nové Butovice jsou dnes pro zájemce o nové kanceláře vyhledávanou adresou. V okolí stejnojmenné stanice metra se staví hned několik podobných projektů. Na ty již realizované navázala právě první etapa projektu Explora. „Dokončili jsme nyní první fázi našeho projektu, budovu Jupiter. Tři měsíce před jejím dokončením jsme měli pronajato zhruba 25 procent plochy, dnes je to už přes 40 procent,“ říká zástupce developera Jiří Linhart. Mezi zatím hlavní nájemce patří generální importér vozů Honda do České republiky, společnost Honda ČR, a developerská společnost Trigema.

#####Postaví se další budovy

„Nájemci jsou dnes čím dál tím náročnější na prostor, na kvalitu kanceláří. Požadují návaznost na relaxační zóny, požadují perfektní dopravní dostupnost,“ pokračuje Jiří Linhart. Nedílnou součástí služeb je třeba zajištění kvalitního stravování nejlépe přímo v objektu, hodně se prý dnes hledí také na architektonické zpracování vnitřních prostor. „Tato budova patří mezi top budovy v Praze. Využíváme také toho, že celá lokalita je oživena a je etablovaná,“ pokračuje Jiří Linhart. Podle jeho slov se má projekt Explora skládat celkem ze tří až čtyř budov. Zbývající dvě se budou realizovat v určité časové posloupnosti, o konkrétním termínu zahájení výstavby bude rozhodovat zejména poptávka po nových kancelářských prostorech, kterou nyní ochlazuje nepříznivá ekonomická situace. „Zatím probíhají přípravné práce na druhé budově, zahájení výstavby předpokládáme v roce 2010. Samotná výstavba pak trvá zhruba 18 měsíců,“ dodal Jiří Linhart.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!