Projekt KOTI Hájek získal Cenu čtenářů soutěže Best of Realty | E15.cz

Projekt KOTI Hájek získal Cenu čtenářů soutěže Best of Realty

Rezidenční projekt KOTI Hájek finské developerské společnosti YIT Stavo získal v soutěži Best of Realty 2012 Cenu čtenářů mediálních partnerů. Zvítězil v konkurenci celkem 35 projektů ve všech soutěžních kategoriích. Komorní bytový dům se nachází v městské části Prahy 11 a je postaven v souladu s finskými standardy a s ohledem na životní prostředí, informoval developer.

„Ocenění si velmi vážíme, protože nám ho udělili sami čtenáři. Tedy lidé, kteří v našich projektech mohou reálně bydlet nebo v nich už dokonce bydlí. Proto dokážou dobře posoudit, zda projekt splňuje očekávání a požadavky na nové bydlení. Velmi nás těší, že se jim KOTI Hájek líbil nejvíce ze všech nominovaných projektů,“ komentuje výkonný ředitel YIT Stavo Vladimír Dvořák.

KOTI Hájek nabízí celkem 31 bytů v dispozicích 1+kk až 4+kk a ve velikostech od 36 do 110 čtverečních metrů. Ke každému bytu 2+kk až 4+kk náleží balkón nebo předzahrádka, byty 1+kk mají velká francouzská okna. Podle finských tradic je rovněž několik jednotek vybaveno saunou. Autorem projektu je ateliér Consilium ai. Výstavba byla zahájena v dubnu loňského roku, projekt byl kompletně dokončen a zkolaudován letos v květnu. K prodeji zbývá posledních sedm bytů, prodáno je již tedy 78 % bytů.

KOTI Hájek byl navržen tak, aby byl maximálně šetrný k životnímu prostředí a zároveň přinášel ekonomické výhody pro své obyvatele. Ty zajistí nejen kvalitní izolace, ale zejména 21 solárních kolektorů umístěných na střeše domu, které výrazně snižují náklady na ohřev teplé užitkové vody obyvatelům domu. Například v bytě o velikosti 55 m² zaplatí jeho obyvatelé ročně při běžném užívání bytu za provozní náklady, tj. za ohřev teplé vody, vytápění a osvětlení, přibližně 10 až 12 000 Kč, zatímco obyvatelé tzv. normovaného objektu více než 16 tisíc. Lidé žijící v typické budově postavené před rokem 1980 vydají ročně dokonce přes 25 tisíc korun. Projekt získal Průkaz energetické náročnosti budovy B.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!