Projekt Masná 15 nabízí exkluzivní bydlení v centru Prahy | E15.cz

Projekt Masná 15 nabízí exkluzivní bydlení v centru Prahy

Přímo v centru Prahy v těsné blízkosti náměstí Republiky vznikl jeden z nejluxusnějších bytových projektů poslední doby. Developerská společnost FIM Group zde zrekonstruovala činžovní dům z 30. let minulého století do podoby 10 bytů v původním objektu a čtyř v nové dvorní vestavbě, vše ve funkcionalistickém stylu. Výše investice dosáhla částky 140 milionů korun, pro zájemce je otevřen luxusní vzorový byt.

Kompletní rekonstrukce činžovního domu v Masné ulici byla dalším počinem společnosti FIM Group, která se v ČR rekonstrukcím rezidenčních a komerčních objektů na atraktivních místech Prahy věnuje. Cílem rekonstrukce bylo především zachovat původní ráz budovy a přeměnit ji v luxusní bytový projekt se dvěma obchodními jednotkami v přízemí a kancelářemi v prvním patře. Všechny byty mají orientaci na jih s výhledem na nedalekou dominantu Staroměstského náměstí – Týnský chrám. Klid a soukromí pak nabízejí čtyři byty v nové dvorní vestavbě. Autorem projektu je italský architekt Carlo Pession. Realizace se ujal architektonický ateliér Archina a vybrané interiéry jsou dílem Studia p-h-a v čele s architektem Markem Deylem. Projekční část Masné 15 byla pro architekta Deyla vítanou příležitostí realizovat v tomto domě několik mimořádných interiérů, které jedinečnost a unikátnost budovy a okolí korunovaly.

#####Vybavení domu zachovává historický ráz

#####Masná ulice patří k nejstarším v Praze

Historie Masné ulice, kde se funkcionalistický objekt nachází, patří k nejstarším ulicím v Praze. Od řezníků – masařů, kteří zde nabízeli své zboží, získala přilehlá ulice název Masný trh. Asi v polovině 19. století se tomuto místu říkalo U masných krámů, od roku 1870 platí pojmenování Masná. Dnešní puristická architektura domu z 30. let dvacátého století je dílem O. a K. Kohnů a patří mezi ojedinělé ukázky tohoto stylu v Praze.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!