Projekt Rajský vrch se rozrůstá o nízkoenergetické řadové domy | E15.cz

Projekt Rajský vrch se rozrůstá o nízkoenergetické řadové domy

Poptávka po příjemném a klidném bydlení v rodinných domech s dostatkem zeleně pro relaxaci i aktivní odpočinek neklesá – Češi zkrátka považují bydlení v domě za optimální řešení své bytové situace. Častou podmínkou však je lokalita s vynikající dopravní dostupností do centra města, ideálně s přímou návazností na hromadnou dopravu a veškerou občanskou vybavenost. Všechny tyto atributy splňuje druhá fáze projektu Rajský vrch, který vzniká kousek od stanice metra Rajský vrch, v zeleném pásu poblíž říčky Rokytka.

„Rodiny vždy hledaly a budou hledat levnějších domy mimo Prahu. Mezi naše klienty – ať už stavebních parcel nebo řadových domů – však patří často lidé, kteří se vracejí zpět do města. Uvědomují si, jakou hodnotu má čas, který museli trávit při každodenních cestách do zaměstnání nebo zajištění školních či volnočasových aktivit svých dětí,“ popisuje jednu z hlavních výhod lokality Rajský vrch Petr Tomášek z inženýrské a investiční společnosti Landia Management s.r.o., jež stojí za celým projektem.

Prvních šest nízkoenergetických řadových domů s vlastními zahradami investor uvolnil do prodeje v těchto dnech. Každý dům má dvě podlaží s velkorysou dispozicí 4+kk s garáží a užitnou plochu přes 160 čtverečných metrů. Architektonický návrh pochází z ateliéru architekta Karla Mrázka – KAAMA.

U vnějšího řešení fasád se projektantům podařilo skloubit eleganci se spolehlivým konstrukčně-stavebním systémem. Směrem do ulice tvoří fasádu a obvodový plášť zateplovací kontaktní systém s omítkou. Jihozápadní stranu orientovanou do zahrad tvoří izolační systém a poutavý (přitom snadno udržovatelný) deskový obklad. Dřeva noví majitelé najdou ve svých domech dostatek – vedle interiéru například také na zahradě v podobě plotu směrem k parcelám pro individuální výstavbu a zahradního domku o rozměrech 3 x 2,5 metru.

První fáze řadových rodinných domů vyroste na mírně svažitém pozemku s jihozápadní orientací. „V urbanistickém řešení lokality Rajských vrch i hmotovém tvarosloví domů jsme vycházeli z místní přírody i krajinného rázu. Usazení řadových domů je optimální rozvržením místností i polohou zahrady vzhledem ke světovým stranám a navazuje na stávající okolní zeleň a vznikající rekreační plochy,“ říká architekt Karel Mrázek.

Samotný název projektu napovídá, že lokalita se nachází na nejvyšším místě této části Prahy 9 a kromě zeleně nabízí i výhled do okolí. Dostupnost občanské vybavenosti, jako jsou školy, školky, obchody či lékaři, je samozřejmostí. Mimo plánovanou revitalizaci přilehlých parků, kde postupně vznikne největší volnočasový areál na pravém břehu Vltavy, ocení příznivci stále rozšířenějšího golfu bezprostřední blízkost Golfového klubu Black Bridge.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!