Prologis získal tři nájemce průmyslových prostor v Polsku | E15.cz

Prologis získal tři nájemce průmyslových prostor v Polsku

Společnost Prologis podepsala ve třetím čtvrtletí v Polsku tři nové nájemní smlouvy na prostory o celkové rozloze přibližně 31 000 čtverečních metrů. Nové nájemce získala do dvou distribučních parků ve varšavském regionu. Oznámil to Prologis, který podniká i v Česku.

Nové smlouvy zahrnují pronájem 18 400 m² společnosti Tradis v Prologis Parku Blonie II. Tradis je součástí Eurocash Group a je distribuční společností zaměřující se na potraviny, chemikálie a kosmetiku s působností po celém Polsku. Tradis si u Prologisu v Polsku pronajímá již 65 600 m². Logistická společnost Schenker si pronajala 11 100 m² v parku Nadarzyn a společnost působící v sektoru služeb rozšířila pronájem o 1300 m² v Prologis Parku Blonie, kde si doposud pronajímala 25 200 m².

“Vezmeme-li v potaz konkurenční prostředí na realitním trhu ve Varšavě, jsme velmi potěšeni podpisem těchto nových nájemních smluv,” řekl viceprezident Prologis v Polsku Bartosz Mierzwiak. “Navzdory tomu, že nabídka ve varšavském regionu převyšuje poptávku, nám úsilí v uspokojování potřeb našich klientů pomohlo snížit míru neobsazenosti v našem varšavském portfoliu z 24,3 % ve druhém čtvrtletí 2012 na 15,7 % ve třetím čtvrtletí,“ dodává.

Portfolio společnosti Prologis ve varšavském regionu sestává ze 700 000 m² napříč sedmi distribučními parky ve Varšavě, Janki, Nadarzynu, Blonie, Teresinu a Sochaczewu. K 30. červnu 2012 v Polsku nabízel 1,9 milionu m2 napříč 22 distribučními parky.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!