Promrhaný závěr stál body

Fotbalisté FK Mladá Boleslav až do 87. minuty víkendového utkání se Spartou drželi stav 1:0. Pak ale vyrovnal hostující Ondřej Kušnír a ve druhé minutě nastavení přišli i o remízu.

Po prvním jarním kole si boleslavští fotbalisté museli počkat na další ostrý zápas dva týdny. „Po smolné prohře s Kladnem 0:1 to nebylo pro atmosféru v mužstvu ideální,“ přiznal před nedělním utkáním trenér Karel Stanner. O moc lepší to nebude ani po duelu proti Spartě. Po fatálním selhání prohráli 1:2. Mladoboleslavští se v týdnu před utkáním zaměřili především na koncovku. Vždyť Sparta do té doby inkasovala jen osm gólů a svěřenci Karla Stannera navíc sami měli problémy s úspěšným zakončením. Proti Spartě však proměnili hned první šanci. V 27. minutě dostal ideální přihrávku do běhu Marek Kulič, v pokutovém území přešel přes dva hráče a zakončil přesně k tyči. Hosté se už ve zbývajícím průběhu první půle na nic nezmohli, ještě jednu tutovku navíc spálil Alexandre Mendy, jenž netradičně nastoupil v útoku po boku Kuliče. V druhém poločase diktovala tempo Sparta. V 87. minutě nejprve vyrovnal obránce Ondřej Kušnír a K.O. zasadil domácím ve druhé minutě nastavení Libor Sionko. „Je to pro nás velice kruté,“ přiznal Stanner. Po dvou nulových ziscích v domácím prostředí se budou Mladoboleslavští pokoušet o body dvakrát venku. V neděli od sedmnácti hodin hrají v Praze proti Bohemians 1905 a poté hned ve středu od půl šesté v Olomouci.