První obchodní centra v Praze nabízejí dobíjení elektrovozidel | E15.cz

První obchodní centra v Praze nabízejí dobíjení elektrovozidel

Centrum Chodov a Centrum Černý Most jsou prvními obchodními centry v Praze, která nabízejí svým zákazníkům dobíjecí stanice pro elektrická vozidla. Zákazníci mohou začít využívat tyto dobíjecí stanice již od 9. února 2011, a to s benefitem prvních 6 měsíců této služby zdarma. Dobíjecí stanice jsou umístěny v parkovištích obou obchodních center. Tento projekt byl dokončen a představen zákazníkům díky profesionální spolupráci vlastníka a provozovatele obou obchodních center, společnosti Unibail-Rodamco a Pražské energetiky (PRE).

Využívání elektrovozidel celosvětově roste, a to i přes počáteční vyšší pořizovací náklady. Provoz elektrovozidel však přináší významné úspory, a tak se dá v budoucnu očekávat jejich nárůst i v České republice. „Vizí a cílem naší společnosti je šetrnost k životnímu prostředí nejen při výstavbě obchodních center po celé Evropě, ale i při jejich samotném provozu. Jsme přesvědčeni, že majitelů elektrovozidel v České republice bude přibývat, a že díky této přidané hodnotě budou častými návštěvníky Centra Chodov a Centra Černý Most. Dobíjecí stanice v těchto našich dvou pražských obchodních centrech tak dále rozšiřují aktivity Unibail-Rodamco v oblasti udržitelného rozvoje,“ uvedl Arnaud Burlin, generální ředitel společnosti Unibal-Rodamco pro střední Evropu. Marcela Hrdličková, ředitelka Centra Chodov, k tomu dodává: „Naše obchodní centrum se úsporám energií věnuje dlouhodobě a na denní bázi. Soustředíme se především na spotřebu elektrické energie a na spotřebu vytápění/chlazení s cílem snížit naši uhlíkovou stopu. Otázka udržitelnosti je na předním místě našich priorit pro rok 2011 “.

Dobíjecí stanice jsou určeny nejenom pro elektromobily, ale také pro elektroskútry a elektrokola. Zatímco se vozidlo nabíjí, může zákazník navštívit oblíbené obchody, vyzvednout oblečení z čistírny nebo si jít zacvičit. O montáž dobíjecích stanic se postarala firma Eltodo, jež má na starosti také jejich servis. Samotné stanice dodala společnost Ensto, která má s jejich výrobou a provozem bohaté zkušenosti ze severských zemí, především z Finska a Norska, kde jich lidé mají k dispozici stovky.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!