PSJ: aquapark v Tbilisi | E15.cz

PSJ: aquapark v Tbilisi

Jihlavská společnost PSJ zahájila v gruzínské metropoli Tbilisi výstavbu rozsáhlého termálního komplexu. Aquapark Gino Paradise poblíž přehradní nádrže Tbiliské moře nabídne wellness centrum a další atrakce.

Stavební náklady díla činí 18,8 milionu eur (asi 470 milionů Kč), exportní financování zajišťuje PPF Banka ve spolupráci s Exportní garanční a pojišťovací společností (EGAP).

Největší projekt svého druhu v Gruzii bude obsahovat 12 vnitřních a venkovních bazénů (např. dětský, vlnový, klidový, relaxační, se
slanou vodou či plavecký) v deseti filtračních okruzích s celkovou plochou 3200 m2. Dále zde budou pro návštěvníky k dispozici doplňkové atrakce, jako jsou divoká řeka s pirátskou lodí a whirlpoolem, wellness a relax centrum, sauny, tři velké tobogány nebo řada dětských skluzavek. Otevření Aquaparku Gino Paradise je plánováno na jaro letošního roku.

„Centrem celého komplexu se stane provozní budova, která se bude skládat z několika přízemních a dvojposchoďových jednotek spojených do kompaktního funkčního celku. Samostatně bude umístěn oválný objekt, v němž budou uloženy bazénové technologie – filtrace, ohřev a akumulace vody. Zapomenout bysme neměli ani na tribunu pro 248 diváků, která vzniká u venkovního plaveckého bazénu, na restauraci Puerto Rico, energocentrum, trafostanici a objekt pro ubytování zaměstnanců a servis,“ popisuje stavbyvedoucí
Zdeněk Sumec.

Součástí relaxačního areálu budou na břehu přehradní nádrže písková hřiště pro fotbal a volejbal. Stavbaři budou muset provést i četné terénní a sadové úpravy, neboť zelené plochy představují zhruba 45 000 m2, kolem areálu povede okružní asfaltová komunikace a součástí komplexu bude i velkokapacitní parkoviště.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!