PSJ Hydrotranzit staví v Bratislavě | E15.cz

PSJ Hydrotranzit staví v Bratislavě

V centru Bratislavy vznikne během jediného roku unikátní rezidenční projekt City Gate. Bývalá budova VUB banky na náměstí SNP se promění v kombinaci nadstandardního rezidenčního projektu a moderního nákupního centra.

Rekonstrukci funkcionalistického objektu ze 40. let minulého století má na starosti PSJ Hydrotranzit, slovenská dceřiná společnost stavební firmy PSJ, a. s.

Zadavatelem zakázky je Orco Property Group, která plánuje její dokončení na březen příštího roku. „Objekt jsme zatím zbavili všech nenosných konstrukcí, výplní otvorů a části stropů. Ve druhém podzemním podlaží pracujeme na stavbě bazénu. Postavili jsme také věžový jeřáb, abychom mohli zahájit přípravné práce pro konstrukci 7. nadzemního podlaží.

Vzhledem k náročným požadavkům na čas dokončení realizujeme dílčí stavební projekty souběžně,“ popsal aktuální stav na stavbě projektový manažer PSJ Karel Pejčoch. Nákupní galerie, která nabídne restauraci, kavárny a zboží vybraných světových značek z oblasti módy a kosmetiky, se bude nacházet v přízemí a prvním patře. Suterén a podzemní obsadí moderní wellness centrum. Plocha komerčních prostor bude téměř čtyři tisíce m2. Kombinace obchodu a luxusních bytů Ve zbylých šesti nadzemních podlažích nad obchodní galerií vznikne 46 luxusních bytů o celkové rozloze 5100 m2. Zájemci o byty si budou moci vybrat ze tří designových konceptů - minimalistického, kosmopolitního a metropolitního. Ty se od sebe budou lišit celkovým provedením interiéru, použitými materiály a doplňky.

Všechny ale budou respektovat původní ráz budovy. Nejmenší byt bude mít asi 60, největší 250 m2. „City Gate nabídne svým uživatelům ten nejvyšší standard a luxus. Kromě odpovídajícího architektonického návrhu a designu k tomu přispěje i kvalitní provedení stavebních prací. Věříme, že PSJ Hydrotranzit toto očekávání beze zbytku naplní,“ doplnil Jason Cahill, ředitel prodeje a marketingu Orco Property Group pro Českou republiku a Slovensko. Architektonický návrh rekonstrukce, která se uskutečňuje pod dohledem památkářů, zpracovalo studio BKPŠ Architekti. Jednotlivá designová provedení bytů navrhl ateliér Cakov-Makara.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!