PSJ je developerem projektu CITY GATE | E15.cz

PSJ je developerem projektu CITY GATE

Přední česká stavební firma PSJ, a. s., se začíná výrazněji prosazovat také na Slovensku. Vedle již stabilně a úspěšně působící dceřiné firmy PSJ Hydrotranzit se značka PSJ na slovenském trhu etabluje i v oblasti developmentu. Svědčí o tom aktuální krok v podobě odkoupení unikátního rezidenčního projektu CITY GATE od společnosti Orco Property Group.

„Projekt CITY GATE nabízí unikátní spojení nadstandardního rezidenčního bydlení a luxusního nákupního centra na prestižní adrese, proto si myslíme, že má zajímavý obchodní potenciál, a věříme v jeho úspěšnost. Využili jsme příhodné možnosti a rozhodli jsme se projekt CITY GATE odkoupit a dovést do úspěšného konce. Měl by se stát naší vlajkovou referencí na slovenském stavebním trhu,“ uvedl František Vaculík, generální ředitel PSJ.

Generálním dodavatelem náročné proměny bývalé budovy VÚB banky na bratislavském náměstí SNP je firma PSJ Hydrotranzit. Sedmipodlažní funkcionalistický objekt ze 40. let minulého století bude představovat kombinaci exkluzivního bydlení a nákupního centra. Architektonický návrh rekonstrukce, která se uskutečňuje pod dohledem památkářů, zpracovalo studio Architekti BKPŠ. V suterénu, přízemí a v prvním patře budou komerční plochy pro nákupní galerii a služby, ve zbylých šesti nadzemních podlažích vznikne 46 luxusních bytů. Nejmenší byt bude mít rozlohu 60 metrů čtverečních, největší pak zhruba čtyřnásobně větší.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!