PSJ jedná o rekordní zakázce v ruské Soči | E15.cz

PSJ jedná o rekordní zakázce v ruské Soči

Stavební společnost PSJ podepsala smlouvu na realizaci ojedinělé stavby multifunkčního komplexu Sochi City v ruském přístavním městě Soči na pobřeží Černého moře, kde se v roce 2014 uskuteční zimní olympijské hry.

V současné době probíhají intenzivní jednání o profinancování tohoto díla, jehož finanční náklady se budou pohybovat kolem 520 milionů dolarů. Úspěšné završení těchto jednání je podmínkou účinnosti smlouvy o dílo. Jednalo by se tak o jednu z největších pozemních staveb, které některá z českých firem v posledních dvaceti letech realizovala. Výstavba Sochi City je součástí ruského vládního programu výstavby olympijských objektů. Jeho investorem je moskevská společnost Newland Ltd.

Za generálního projektanta byla vybrána italská kancelář Consorzio Interporto Roma Est společně s ruskou firmou Interakademcentr. Komplex by měl vyrůst během tří let v centru olympijského města a měl by vytvořit 280 tisíc metrů čtverečních administrativních, komerčních a obytných ploch. Jeho součástí bude nákupní zóna, prostory k zábavě, lázeňské a rehabilitační centrum, dva bytové domy, kancelářský objekt, hotelové a kongresové centrum a v neposlední řadě dvě podzemní podlaží pro parkování. Konstrukčně bude představovat čtyři výškové budovy propojené společnou přízemní a podzemní částí.

„První kontakt s investorem jsme navázali zhruba před dvěma lety. Jednání o financování díla by mohla být ukončena v prvním čtvrtletí letošního roku. Poté by došlo k mobilizaci stavebních kapacit pro zahájení výstavby. Pro základové či zemní práce počítáme s místními firmami, ovšem velkou část dalších dodávek budeme zajišťovat z České republiky a států Evropské unie,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel PSJ, a. s., František Vaculík.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!