PSJ připravuje unikátní projekt za hranicemi Prahy | E15.cz

PSJ připravuje unikátní projekt za hranicemi Prahy

Východně od Černého Mostu v Praze se připravuje ojedinělý developerský projekt Tejnický dvůr, který se dá označit jako obytná zelená krajina. Autorem urbanistického řešení je Martin Rajniš, který na projektu spolupracuje s PSJ. V první etapě zde vyroste mimo jiné 47 ekovil, 24 řadových domů a 11 rodinných domů.

Zelená obytná krajina navržená architektem Martinem Rajnišem je výjimečná hned z několika hledisek. Stavby jsou harmonicky včleněny do okolní přírody, konkrétně se nacházejí v blízkosti dvou rybníků a jsou obklopeny vzrostlými stromy a zelení, která bude i během výstavby v maximální míře respektována a zachována. Zůstanou zde zachované historické vazby – ze staré zemědělské usedlosti se developer rozhodl zrekonstruovat špejchar, budovy mlýna a statku. Tyto původní stavby se stanou středem nově vznikající obce a obyvatelé zde na jednom místě najdou soustředěny služby i možnosti pro volnočasové aktivity, např. restaurace, obchody, wellness, popř. mateřskou školku. Tradiční ráz tohoto náměstí podtrhují klasické červené sedlové střechy kontrastující s bílými zdmi.

#####Přirozené je žít v přírodě

Městečko je zasazeno do jakéhosi zeleného parku, komunikace budou mít povrch – žulovou dlažbou. Příjemné prostředí doplní i dva rybníky, z nichž první budou moci využívat obyvatelé ke koupání a rekreaci, a druhá vodní plocha bude určena pro chov ryb a aktivní rybolov. Samotnou obytnou část projektu tvoří komplex ekovil. Jedná se o jednoduchou přízemní až patrovou budovu s plochou střechou. Zájemci o bydlení v Tejnickém dvoře si mohou buď vybrat z hotových návrhů, nebo architekti připraví dům podle individuálních požadavků, všechny budovy však budou dohromady tvořit jednotný celek.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!