PSJ staví obchodní komplex za 1,2 miliardy korun v letovisku Adler | E15.cz

PSJ staví obchodní komplex za 1,2 miliardy korun v letovisku Adler

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Stavební společnost PSJ začala budovat obchodní a administrativní komplex za 51,96 milionu eur (více než 1,2 miliardy korun) v ruském černomořském letovisku Adler nedaleko města Soči. Stavební práce začaly v březnu a dokončeny budou v závěru příštího roku, sdělil mluvčí společnosti Miroslav Fuks.

Zahraniční zakázky se na obratu PSJ minulý rok podílely 36 procenty, což bylo nejvíc v historii této firmy. Tento podíl letos podle mluvčího ještě stoupne. Nejvýznamnější akce provádí PSJ právě v Rusku. „V současné době je to pět projektů,“ doplnil Fuks. V Rjazani teď PSJ dokončuje obchodní a zábavní centrum, u města Petrozavodsk staví dřevozpracující závod skoro za 3,8 miliardy korun, v Kazani rezidenční komplex a ve městě Tambov obchodní centrum.

Obchodní a administrativní komplex vzniká v centru letoviska Adler, nedaleko mezinárodního letiště. Projekt se skládá ze čtyř částí. Zahájena už byla stavba třípodlažního obchodního domu se skoro 30 tisíci metry čtverečními obchodních ploch. „Realizujeme ji ve spolupráci se srbskou subdodavatelskou firmou,“ uvedl projektový manažer PSJ Jaroslav Řičánek. Devítipodlažní administrativní budova začne vznikat koncem roku. Komplex bude obsahovat také parkovací dům pro 300 aut a energoblok. Investorem projektu je společnost ER Seven Group. Skupina firem PSJ loni zvýšila konsolidované výnosy meziročně skoro o čtvrtinu na 4,9 miliardy korun. Zisk skupiny před zdaněním činil 115 milionů korun. Skupina PSJ zaměstnává kolem 700 lidí.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video