PSJ zvažuje výstavbu IGLAVIA PARKU | E15.cz

PSJ zvažuje výstavbu IGLAVIA PARKU

Rekonstrukci stávajícího sídla PSJ, zastavění volných ploch v jeho blízkosti moderní architekturou, nabídku kvalitních administrativních prostor a vytvoření klidové zóny parkového typu chystá PSJ.

To vše slibuje připravovaný developerský projekt PSJ s názvem IGLAVIA PARK, jehož úvodní etapa by mohla být zahájena v tomto roce.

Pozemky vlastněné PSJ na Jiráskově ulici v blízkosti dálničního přivaděče k možnosti obdobné investice přímo vybízejí. „Cítíme, že krajské město postrádá velkoprostorové a plně klimatizované kanceláře nejvyšší kategorie. Proto jsme se rozhodli vypsat výběrové řízení na zpracování studie zástavby v naší lokalitě. Jako nejvhodnější byly zvoleny návrhy studia Architekti Hrůša & Pelčák, které je mimo jiné autorem již dokončeného projektu Spielberk Office Centre v Brně,“ uvedl za development PSJ holding ing. Jiří Mutl. „V současné době zpracováváme tržní průzkum, který by měl zjistit, nakolik je reálné nové administrativní prostory naplnit. Dosavadní zjištění dávají novému projektu stále reálnější obrysy. Celkové náklady odhadujeme na 1,5 až dvě miliardy korun.“

Název IGLAVIA PARK je odvozen z původního latinského názvu Jihlavy a zároveň souvisí s řešením projektu jako otevřeného administrativního souboru skládajícího se z několika budov s jednotným vnitřním uspořádáním. Ty jsou navíc umístěny do kultivovaného parkového území.

Nové budovy budou mít věžový charakter. Původní objekt PSJ tak po rekonstrukci dostane novou kvalitu jako rovnocenná součást nového celku. Pětice věžových objektů v místě hlavního příjezdu do města, v místě, kde vlastně počíná jeho kompaktní urbanistická textura, vytvoří symbolický motiv hradebních věží, motiv příjezdu do města, motiv artikulující místo přechodu „předměstské“ krajiny v pevnou strukturu města. Věžové stavby současně zajistí vhodnou kapacitu obchodovatelných kanceláří. Celková hrubá podlažní plocha celého projektu by měla dosáhnout 39 000 m2.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!