Radůza rozhlaholí úterní Ostravu | E15.cz

Radůza rozhlaholí úterní Ostravu

Jiří Tomíček

Několikanásobná držitelka ceny Anděl, nezkrotná bardka Radůza, přijede se svým akordeonem do Ostravy.

Radůza se po dlouhé době objeví v Ostravě, aby potěšila své fanoušky.
Představí se se svou kapelou jednak s písněmi z posledního alba „Miluju Vás“, ale zazní také písničky z jejích předchozích alb.
Zpěvačka a multiinstrumentalistka ve svých písních čerpá jak z francouzského šansonu, tak i z moravského folkloru a městských odrhovaček. V síle jejího hlasu i rozervaných melodiích se zračí zkušenosti z hraní na ulici. „Na Karlově mostě se scházeli trampové, tak jsem nejdřív poslouchala, pak se osmělila zazpívat a nakonec mi někdo strčil do ruky kytaru a už to bylo,“ říká o svých prvních veřejných show samotná Radůza, která jeden čas žila dokonce ve squatu.
Na ulici si ji všimla dnes již zesnulá Zuzana Navarová, která ji vyzvedla do profesionální hudební scény. Paradoxně se o hudebních schopnostech Radůzy nevyjadřovala lichotivě. „Vždycky říkávala, že neumím zpívat ani hrát a jsem nerytmická,“ říká s úsměvem Radůza.
Jak je muzikální ve skutečnosti, se čtenáři Sedmičky mohou přesvědčit na vlastní uši v úterý 22. února od sedmi hodin večer v Domě kultury města Ostravy.

Autor: Jiří Tomíček
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!