RE/MAX připravuje vznik nové asociace | E15.cz

RE/MAX připravuje vznik nové asociace

Tuzemská realitní síť RE/MAX připravuje spolu s dalšími realitními kancelářemi vznik nové asociace sdružující obchodníky s nemovitostmi. Informoval o tom ředitel sítě Hanuš Němeček. V České republice je dosud z nemovitostních asociací nejaktivnější Asociace realitních kanceláří ČR.

Připravované sdružení by mělo podle Hanuše Němečka reprezentovat přibližně 30 procent z českého trhu realitních kanceláří. RE/MAX na něm v současnosti drží kolem deseti procent. „Vážíme si činnosti současných realitních sdružení, jejich nedostatkem ale je, že nemají sílu,“ uvedl Němeček. Využít struktur stávajících asociací nechce šéf RE/MAX hlavně kvůli tomu, že efektivnější je prý vytvářet sdružení na „zelené louce“, než se přizpůsobovat již existujícímu nastavení.

Cílem připravované asociace má být vytvoření systému pravidel, který by na trh s nemovitostmi vnesl více důvěry ze strany zákazníků. Němeček počítá také se zřízením internetové databáze, která by umožňovala souhrnné vyhledávání v nabídkách všech členů a současně by byla zdrojem statistických informací o vývoji trhu. Podobné ambice má také existující ARK ČR, která na svém webu rovněž umožňuje vyhledávání v nemovitostech členských firem. Otázkou ale je, zda se tyto ambice podaří naplnit a v jakém časovém horizontu.

#####Velcí hráči zaplatí více

„Podíl na obchodních transakcích nedovedu odhadnout, ale je jistě vyšší,“ informoval prezident ARK Jaroslav Novotný. RE/MAX má v současnosti 169 poboček. Podle již dřívějšího sdělení firmy chce letos v Česku otevřít dalších 80 kanceláří. Pro síť v současnosti pracuje kolem 1250 makléřů. RE/MAX v Česku podniká od roku 2005. Zakladatelem a současným prezidentem tuzemské části realitního řetězce je David Krajný.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!