Realitní společnost ČS vede Aleš Mamica | E15.cz

Realitní společnost ČS vede Aleš Mamica

Novou výzvu přijal od 1. března dosavadní ředitel úseku Přímé bankovnictví Aleš Mamica, když se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem Realitní společnosti České spořitelny.

Ten působí v České spořitelně přes osm let, během kterých vybudoval se svým týmem elektronické bankovnictví. „Po tak dlouhé době jsem cítil, že je čas na změnu. Realitní trh ve světě prožívá poměrně dramatické období, které skýtá řadu příležitostí,“ říká Aleš Mamica. Řízením úseku Přímé bankovnictví pověřilo představenstvo České spořitelny Davida Lorence, dosavadního ředitele odboru obchodní řízení pro drobné bankovnictví v rámci úseku Přímé bankovnictví České spořitelny. Bedřich Skalický, který stál dosud v čele Realitní společnosti ČS, odchází zcela mimo finanční skupinu České spořitelny.

[file:2754:small:left]

Aleš Mamica (1964) stál mimo jiné u zavedení služeb SERVIS 24, BUSINESS 24 i eFaktura 24 na trh. Má bohaté zkušenosti také z jiných finančních institucí. V letech 1999 a 2000 pracoval v Bank Austria Creditanstalt, kde byl odpovědný za vytvoření a řízení distribuce hypotečních úvěrů Majordomus. Jeho první bankovní zkušeností byla pozice analytika informačních systémů v Komerční bance, kde byl od roku 1991 odpovědný za uživatelskou parametrizaci nově nasazeného centrálního bankovního systému. Od roku 1995 se podílel na obchodních a strategických projektech, byl odpovědný za implementaci nového způsobu obsluhy privátních klientů. Vystudoval Elektrotechnickou fakultu ČVUT v Praze.

[file:2755:small:right]

David Lorenc (1974) se ve své předchozí funkci podílel například na zavedaení on-line prodeje produktů přes internetové bankovnictví. Pod jeho vedením došlo k dalšímu rozvoji bezpečnosti internetového bankovnictví. Do České spořitelny přišel z ČSOB, kde byl od září 2006 výkonným ředitelem přímého prodeje produktů a služeb. Zkušenosti z finančního světa má ale také z dalších tuzemských bank. Od roku 2001 do května 2006 získával zkušenosti v různých manažerských funkcích v GE Capital Bank/GE Money Bank. Ve finančním sektoru začínal v roce 1998 jako osobní bankéř v pobočce Expandia banky a následující rok vybudoval oddělení privátního bankovnictví. V roce 2000 dokončil studium Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!