Realitní svět míří do francouzského Cannes | E15.cz

Realitní svět míří do francouzského Cannes

Francouzské letovisko Cannes se od 17. do 19. listopadu opět stane dějištěm veletrhu komerčních nemovitostí MAPIC. Pravidelně se jej účastní developeři, investoři, realitní agentury, zástupci měst a celých regionů, maloobchodních řetězců, nádraží a letišť. Loni se zúčastnili zástupci 974 vystavujících společností ze 66 zemí.

Navzdory ekonomické recesi očekává francouzský organizátor Reed Midem letos stejnou návštěvnost. MAPIC tak zůstává v Evropě nejvýznamnějším fórem specializovaným na globální retailový trh. Vzhledem k tomu, že ani České republice se ekonomická recese nevyhnula, přibude letos na trhu tuzemských maloobchodních nemovitostí pouze 117 tisíc metrů čtverečních. Tomu odpovídá i poměrně nízká veletržní účast developerů aktivních na českém retailovém trhu.

S vlastním stánkem se již potřetí představí Develon, který má v přípravné fázi před začátkem výstavby dvě regionální obchodní centra: Breda & Weinstein v Opavě a Štadión ve slovenské Žilině. Veletrh je tak pro něj příležitostí především k jednání s potenciálními nájemci – v Cannes se očekává na 1600 zástupců maloobchodních značek. Někteří v tuzemsku působící developeři, jejichž centra budou v Praze otevřena ještě v tomto roce, se na veletrh chystají jako na součást korporátních stánků svých mateřských společností – to v případě TK Development (dalších 36 obchodních jednotek druhé fáze outletového centra Fashion Arena má být k dispozici v říjnu).

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!