Ředitel World Trade Center Twente navštívil Plzeň | E15.cz

Ředitel World Trade Center Twente navštívil Plzeň

Freerk Faber, ředitel nizozemského World Trade Center Twente, a Erik Stok z magistrátu města Hengelo navštívili v pátek 2. listopadu Plzeň, aby se zástupci města, Západočeské univerzity, Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje a regionální kanceláře agentury CzechInvest diskutovali o zkušenostech z fungování světového obchodního centra a možnostech vzájemné spolupráce. Setkání zorganizoval Útvar koncepce a rozvoje města Plzně, který projekt World Trade Center Pilsen zaštiťuje.

„Město Plzeň v projektu spatřuje velký potenciál. Máme zájem se na něm podílet a rádi bychom, aby bylo úspěšné už proto, že je to jediné centrum svého druhu v České republice,“ vysvětluje náměstek Martin Zrzavecký, který se osobně setkání zúčastnil.

WTC Twente, jež získalo licenci v roce 2005, má dnes téměř 150 členů. Sídlí ve městě Hengelo, s nímž Plzeň již v minulosti spolupracovala. „Nebyla to lehká cesta a projekt se rozjížděl pomalu. Dle zahraničních zkušeností to však není nic neobvyklého,“ říká Freerk Faber.

World Trade Center Pilsen sídlí od letošního března v šestnáctém nadzemním podlaží budovy Business Centre Bohemia (BCB) na Anglickém nábřeží. Díky partnerství v rámci rozsáhlé celosvětové sítě čítající téměř 330 světových obchodních center v bezmála 100 zemích, sdružující více než 750 tisíc firem a institucí, WTC Pilsen získává přístup k řadě cenných obchodních informací, služeb a obchodních kontaktů pro své členy i ostatní subjekty.

www.wtcpilsen.cz.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!