Do Bažantnice se lidé vrací po pauze | E15.cz

Do Bažantnice se lidé vrací po pauze

Areál koupaliště v lesoparku Bažantnice otevřelo své pláže po pauze. Naposled si zde návštěvníci zaplavali v létě 2007.

Populární bazén, kterému se pro jeho siluetu říká velryba, napustili údržbáři před měsícem. Ve stejný čas dodělali truhláři nové dětské hřiště se skluzavkou, skákacími koníky a houpačkami.
Z původního vybavení pro sport zůstal v Bažantnici starý opotřebovaný minigolf. „Nic jiného se tam hrát nedalo, tak by aspoň ten minigolf měli dát do pořádku,“ míní František Pavlát z Habešovny.
Les koupaliště dokonale izoluje od kročehlavského sídliště, obchodního centra i rušné silnice. Z druhé strany chrání koupaliště stráň se zahrádkářskou kolonií.
Na dokonale sestřiženou louku místo písečné pláže se vejde dva tisíce návštěvníků. Ti mají hned za pokladnou k dispozici bezpečnostní skříňky pro úschovu osobních věcí. Vedle nich jsou převlékárny a toalety. Na konci servisní budovy je úschovna kol se stojany a půjčovnou sportovního nářadí.

Brambůrky za dvacku

Hlavní bazén má pozvolné klesání od dvaceti centimetrů do dvou metrů hloubky. V nejhlubší části je betonový ostrůvek s lávkou.
Pro děti jsou připravena nová brodítka, skluzavky, chrliče vody. „Město mělo Bažantnici otevřít už začátkem května, kdy bylo horko. Voda by se prohřála a nebyla by tolik studená jako teď, kdy bazény teprve napouštějí,“ posteskla si Simona Zedníčková z Rozdělova.
Návštěvníci, kteří nevyznávají polehávání v trávě, si mohou půjčit lehátka. Ten, kdo chce využít pobytu na koupališti třeba k práci a vezme si laptop, musí mít i kartu. Wi-fi připojení v areálu zatím nefunguje. „Rád bych tady i pracoval, ale o připojení zdarma na internet si můžu na kladenských koupalištích nechat zdát. Vadí mi taky, že si v Bažantnici nezahraju třeba ping-pong,“ řekl Michal Janáček z Buštěhradu.
V areálu si nezahraje ani nohejbal či plážový volejbal. „Musíme podle norem dodržovat metry na jednoho návštěvníka. Na vybudování dalších sportovišť zatím není prostor,“ uvedl ředitel Sportovních areálů města Kladna Lukáš Kubica.
Naopak v Bažantnici si mohou užít labužníci. Pojízdný stánek nabídne zmrzlinu za deset korun, ledovou tříšť za dvacet, stejně jako pivo, limonádu za deset, za masovou směs v housce a klobásové špízy zaplatí pětatřicet korun. Provozovatel stánku chystá i novinku, a to vařenou kukuřici. Jeden klas na tácku s ubrouskem a solí nemá stát víc než třicet korun.
U konkurence, v kamenné restauraci, lidé dostanou langoše za pětatřicet korun, párek v rohlíku za patnáct, nanuky se budou prodávat už od sedmi korun za kus a smažené brambůrky za dvacet. Provozovatelé restaurace slibují, že do prodeje dají i jiné speciality, po kterých bude právě poptávka. Může tak dojít třeba i na oblíbené bramboráčky. Klasická hotová jídla si návštěvníci nemohou kvůli hygienickým normám koupit.

Parkování je daleko

V areálu jsou i toalety pro tělesně postižené. Vozíčkáři se ale do Bažantnice pohodlně nedostanou. Lesy ČR, kterým lesopark patří, slušnou příjezdovou cestu ke koupališti stále nevybudovaly. Řidiči tak musejí svá auta zaparkovat v sídlišti nebo na parkovišti Oázy.
Odtud je k areálu Bažantnice zhruba půl kilometru. Kratší úsek půjdou návštěvníci, kteří se na koupaliště vypraví autobusy. U lesoparku mají konečnou linky číslo 3, 6, 13 a 9.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!