Rekonstrukce hotelu Gomel v Českých Budějovicích soutěží o Stavbu roku | E15.cz

Rekonstrukce hotelu Gomel v Českých Budějovicích soutěží o Stavbu roku

Rekonstrukce českobudějovického hotelu Gomel - dnes Clarion Congress Hotel - figuruje mezi finálovou patnáctkou staveb nominovaných na ocenění Stavba roku 2012 tradičně vyhlašovanou Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství. Koncem října bude vybráno pět vítězů. Informovala o tom společnost CPI Group s tím, že rekonstrukce zároveň získala cenu Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR.

Českobudějovická dominanta čekala na svou rekonstrukci několik let. Investiční a developerská skupina CPI Group koupila osmnáctipatrový hotel v roce 2008, jeho rekonstrukci zahájila v únoru 2011. Autorem nové podoby čtyřhvězdičkového hotelu je architekt Jaromír Kročák z Ateliéru Kročák Architekt, jehož záměr doprovodil Lukáš Fictum z MS Architekti o návrhy interiérů. Generálním dodavatelem stavby byla společnost PSJ, a.s.

„Jsem rád, že se podařilo náš záměr rekonstrukce zrealizovat a vtisknout oblíbenému a vyhledávanému hotelu nejen moderní podobu, ale také zajímavý design. Věřím, že nový hotel Clarion díky své ubytovací a konferenční kapacitě a velmi dobrému jménu posílí atraktivitu Jihočeského kraje nejen v očích turistů, ale také firem a kongresové klientel,“ uvedl generální ředitel CPI Group Zdeněk Havelka. Rekonstruovaný objekt pod novým názvem Clarion Congress Hotel České Budějovice nabízí 205 pokojů a apartmá v 17 podlažích. Z nejvýše položených hosté ocení panoramatický výhled do okolí jihočeské metropole.

Pro venkovní opláštění hotelu byly navrženy sendvičové alucobondové desky a keramický obklad. Dramatickou přeměnou prošel především interiér od konstrukčních materiálů a úpravu dispozic, přes nejmodernější technologie ovlivňující provoz i pohodlí hostů, až po barevné ladění a vybavení. Rekonstrukce navýšila kongresovou kapacitu hotelu na 640 míst. Prostorný sál s pohyblivými stěnami a velkorysé lobby nabízejí široké možnosti využití od odborných konferencí až po společenské akce různých velikostí.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!